Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! Am 17 ani si pana acum 3-4 luni nu am avut probleme cu cosurile absolut deloc! De cateva luni insa au inceput sa imi apara cosuri in barbie... Ma spal dimineata, ma spal si la pranz si seara, foarte bine cu apa si sapun pe fata de cand ma stiu, dar ce sa fac ca nu trec deloc, le-am stors si au aparut mai multe! Ma dau si cu spirt mult si tot degeaba. ATI PATIT SI VOI LA VARSTA ASTA ASA CEVA? DACA DA, CE ATI FACUT CA SA VA TREACA SI IN CAT TIMP V AU TRECUT?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Spală te cu sapun cu sulf si mergi la un dermatolog!

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca e din cauze hormonale ceea ce nu e neaparat ceva rau. Si in cazul asta problema trebuie tratata din interior nu din exterior ca nu va avea niciun efect.

| Lacrioara7889 a răspuns:

Îţi recomand bioderma este foarte o găseşti în farmacie nu costă mul vreo 20 de lei o bioderma mică.
Spalăte pe faţă cu ea de 2 ori pe zi. Ai grijă la cipsuri, cocacola că îţi apar coşuri de la cola