| elleelena852 a întrebat:

Ajutor! Am ramas cu niște cicatrici de la coșuri. Practic, nu mai am niciun coș sau ceva, dar am niste pete roșii de care nu pot sa scap. Nu stiu ce pot sa mai fac! Am fost la dermatologie dar tot nu mi-au trecut! Ajutorrr!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi ce ți-a dat dermatoloaga? du-te iar la ea și spune-i că n-a funcționat și trebuie să-ți schimbe tratamentu. de obicei însă pentru urme de coșuri se fac procesiuni ca peeling chimic sau intervenții cu ace, dermatologul decide de care e nevoie și îți spune.

| Ineys a răspuns:

Laser. Sedinte multe si timp dar cica poate imbunatatii situatia. E destul de costisitor de asemenea, deci iti sugerez sa te documentezi bine.

| elleelena852 explică (pentru Ineys):

Nu cred ca mama m-ar lasă. Am doar 16 ani sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea folosi gel cu extract de melc dacă nici asa nu merge peeling chimic sau microdermabraziune dar cel mai indicat este sa ceri părerea unui dermatolog în legătură cu acele pete.

| Ionut231312 a răspuns:

Dupa ce ai scapat de cosuri te-ai dat cu crema solara special pentru tenul tau? Eu am urmat un tratament cu roaccutane, am scapat complet de cosuri insa mi-au ramas pete rosii si doctorul mi-a recomandat ca atunci cand ies din casa sa imi dau neaparat cu crema solara pe fata, pentru ca soarele iti accentueaza petele... daca tot ai ramas cu pete ai doua variante:
1. Laser(cum a spus si Ineys)
2. Fa peeling regular(eu il faceam din tarate de 2 ori pe saptamana)