| Iulika96 a întrebat:

Ajutor! As vrea sa slabesc putin mai mult vara asta(10 kg). Aveti vreo idee? Fac mult sport si nu mananc dulciuri ...de fapt am renuntat la ele. Aveti vreo idee? Nu vreau sa tin cura de slabire, dieta sau sa ma infometez. Am nevoie de ajutor si de sfaturi care au efect.

9 răspunsuri:
| Alecsandraa97 a răspuns:

Si eu as vrea sa aflusad nu trebuie sa mananci paine pe langa celalate care ti-ai propus sa nu facihappy. succes!

| dhraqull a răspuns:

Pai daca vrei sa nu urmezi o dieta drastica ar trebui sa calculezi cam cate calorii arde corpul tau zilnic: https://www.bcm.edu/cnrc/caloriesneed.htm si sa tii cont de cat si ce mananci.
Daca ai sa consumi mai putin decat poti arde, slabesti. Tine cont ca pe langa caloriile pe care le consuma corpul tau singur consumi si prin activitatile zilnice, asa ca nu exagera cu un numar prea mic de calorii.Succes! :)

| TeoIonela a răspuns:

O cura de slabire in care poti manca orice iar efectul se va simti inca din primele zile:
Etapa 1:timp de 2 saptamani
1.Carne in orice cantitate, fiarta sau fripta
2. Oua fierte
3.Grasimi,costita,slanina,unt,margarina,maioneza
4.Supa de carne, branza telemea, cascaval
5.Mezeluri de orice fel, castraveti verzi, masline, muraturi fara zahar
6.condimente:sare,piper,boia,mustar
7. Apa la discretie(plata), ceai si cafea fara zahar
8.NU SE CONSUMA DELOC APA MINERALA, ALCOOL, SUCURI, FRUCTE SI NICI UN ALIMENT CARE NU E PE LISTA!
Etapa 2:timp de 2 saptamani
La alimentele de la etapa 1 se mai adauga:
salata verde, telina, dovleac, varza si ardei gras.
Etapa 3:timp de 2 saptamani
La alimentele de la etapa a doua se mai adauga:
ceapa, usturoi in mancare, fasole verde, ardei iute, rosii, vinete, capsuni, zmeura, mure, sucul de la lamaie.
Etapa 4:timp de 2 saptamani
La alimentele de la etapele anterioare se mai adauga toate zarzavaturile, smantana, ciuperci, sfecla rosie fara zahar.
ATENTIE! Dupa 4 zile de la inceperea regimului slabirea este brusca.In prima etapa se poate slabi intre 12-17 kg la femei si 15-20 de kg la barbati.
O cafea cu zahar, o guma de mestecat, o inghetata, o gura de alcool intrerupe intreg procesul.
Am terminat.
Poate parea ciudata, adica-mananci slanina si slabesti? Si acum vine urmatoarea intrebare:cata costita poti manca fara paine? Ti se face rau.
Pa pa!

| andreeada a răspuns:

Zamby vrei sa -ti bati joc? Cura asta am vazut-o si eu pe internet, crede-ma ca e usor sa dai copy paste dar totusi gandeste-te ne-a cerut ajutorul pentru a slabi nu pentru a se ingrasa! Cine a mai pomenit cura cu slanina, maioneza si grasimi?

| daniela_9291 a răspuns:

Eu am slabit mult si fara toate dietele.Adevarul este ca nu mancam decat raeori fiindca nu aveam pofta de mancare si faceam sport singura in casa.

| Elena_1106 a răspuns:

Pai... mama mea a vrea si ea sa slabeasca vara asta si a reusit. Alearga si mergi cu bicicleta. Iti spun eu ca ajuta mult. Cand te duci sa alergi puneti dresuri si peste pantaloni lungi. Iti spun eu ca merge.

| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Pai, si eu am avut aceeasi problema, si am mancat orice, dar seara inainte de culcare am baut un ceai verde, sau este la magazin ceai de slabit, a mers, am slabit 15 kg cu el:-p

Bafta>big grin

| deutza_3149 a răspuns:

E bine daca faci sport, nu manca mai mult de doua felii de paine pe zi, mananca multe legume, iaurt, carne doar de pui si peste, fructe dar nu exagerat de multe si bea 2 litri de apa pe zi. Bafta!

| sandra_3647 a răspuns:

Buna unul din sfaturile mele este sa nu mananci seara sau macar un iaurt sau un fruct, incearca sa renunti la paine, bea multe lichide(apa, nestea)mananca salate, brocoli daca iti place e foarte bun, cel putin eu asa am slabit de la 80 de kg am ajuns chiar la 58 desi am mai pus 2-3 kg inapoi dar asta e din cauza caldurii, depinde si de organism. popici si bafta