| Sara2 a întrebat:

Ajutor! Mi-am lipit unghiile false cu super glue deoarece lipiciul care il avea cutia de unghii era gol si acum nu se mai dezlipesc unghiile false de pe unghiile mele, cu ce le dezlipesc? Am bagat mainile in apa calda, in apa rece, m-am dat cu crema, si cu spirt si nimic. Cum le desfac?

33 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

laughing da de ce iti trebuie unghii false? tu nu ai unghii? Urasc falsurilebig grin

| Poinsettia a răspuns:

laughing))))))))))))))

Tineti mainile in apa extrem de fierbinte: cat poti tu suporta, si incearca sa le dai jos.

| Ruxiii a răspuns:

Si eu mi le'am lipit cu picatura straight face. si cand le'am dat jos am apasat pe varful unghiei si a cazut (( din pacate )). m'a durut PUTIN dar au supravietuit love struck... mi'era teama ca o sa se arda de la picatura dar nu au patit nimic happy.
Daca nu poti asa incearca cu acetona (nu'ti garantez ca le vei dezlipi)

| LoveMusic a răspuns:

Am făcut şi eu această mică-MARE prostie. Din fericire, nu am pus mult, fiindcă m-am gândit la consecinţe şi nu s-a întâmplat nimic grav, doar a rămas superglue pe unghii şi arăta urât, dar le-am curăţat şi le-am dat cu întăritor şi şi-au revenit. Însă, în cazul tău, încearcă să le înmoi şi să tragi de ele, dar ai grijă să nu-ţi rupi şi unghia naturală. Succes!

| ELD a răspuns:

Incearca cu diluanthappy cu acetuna sau otethappy sper sa meargahappyBafta:*happy!

| Evaa a răspuns:

Nu se mai poate.

| sufletzel a răspuns:

Sincer nu stiu... Dar te sfatuiesc sa incerci si cu acetona si dizolvant.

| Alien a răspuns:

Super glue dizolva suprafata pe care e aplicat si combina cele doua materiale, structurile se intrepatrund in cazul tau unghia cu plasticul!
Nu prea poti sa gasesti un solvent cu care sa-l cureti pe motivul ca toate vor dizolva si din unghia "originala" incearca sa te freci cu piatra ponce, scrie pe el cum poate fi indepartat numai prin prelucrare mecanica dura iar de deslipit nu,.,.,., sub nici o forma!

| asdffghjjkl a răspuns:

Incearca cu acetona happy Daca nu merge atunci asteapta sa iti creasca unghiile si sa le tai cate un pic. Se vor taia si unghiile false happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai reusit ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing cu super glue? data viitoare sa dai cu aracetlaughing. bine bine hai sa fim seriosi am facut sincer si eu astabig grin eu cand le-am dezlipit am folosit acetona si acid(din acela p care-l folosesti la curatenia aragazului) intr-adevar dezlipeste unghia dar o si arde...si va dura mult pana se va reface asa caci nu este cel mai indicat sfat.In schib ai rabdare unghia ta naturala va creste si cu timpu si super glue se va lua.
sfatul meu :* ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta
eu ieri mi le-am dat jos de fapt aseara si eu le-am lipit cu pikatura
te dai cu sapun lichid sau sapun normal sau gel orice pe maini dupa aia cu apa calda le iei dar de jos nu stiu cum sa iti explic adica de acolo de la pieliti intelegi?
sper sa iti fie de ajutor sfatul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai na si eu mi le-am pus cu super glue si sau dat jos a doua zi:-dnu stiu ce fel de luper glue era dar am un raspuns care cred ca merge:IA PILA SI BAG-O PE SUB UNCHIILE FALSE. nu stiu poate o sa mearga asa mai fac si eu si se dislipesc

| valentynavaly a răspuns (pentru anonim_4396):

Da asa merge, asa am facut si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu merge sa ma logez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji... tinele maxim o jumatate de ora in apa foarte fierbinte, apoi incearca sa le deslipesti putin cate putin... daca incerci asa in maxim o jumatate de ora le-ai dat pe toate jos.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ceva draguta? daca ai fi avut cat de putin creier nu ai fi facut asa ceva! daca nu ai avut minte trebuie sa mai astepti sa iti creasca unghiile si apoi sa le tai impreuna cu unghiile false.

| Natty_Alee_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragutzzzaaaa! daca si thu ai putina minte...winking cand o sa-i creasca mari o sa le taie. dar din radacina cum le scoate ce ea si lea pus de la jumatatea unghiei!? daca nu era atat de grav putea sa le scoata dar daca acolo sus e foarteeeee lipite cum le va scoate?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super glue este casant. se va usca intre unghii si cea falsa sigur vacadea. stiu din propria experienta.eu imi pun unghii false din saptamana in saptamana si le lipesc cu super glue, nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le-am dat cu briceagul si cu dinti nu nu am nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum nu mai poti tu sa le deilpesti ca eu numai cu supet glue le lipesc unghiile si nu stiu cunm sa fac sa nu se mai dezlipeasca... sfatul meu lasale cateva zile 1 sap ...ca dupa aia pica singure si de la coltul unghiilei rasucestel putin asta sigur merge, si peurma sa ai grija cu ce il lipesti ca poate pica si cu cealalta

| Fllly a răspuns:

Stai calma ca se dezlipesc... tinele in apa calda...smug

| sjgdhsa a răspuns:

Si eu am lipit telefonul de birou cu picatura si ma chinui sa rup birou sau sai scot carcasa

| Elly94sweet a răspuns:

Pff si eu mi le-am lipit cu superglue si am ros cu dintii pana au cazut m-a durut fte putin dar asta e. iar lipiciul ramas intarit pe unghii l-am dat jos cu buffer si acetona.important ca dupa este sa te speli si sa iti dai cu crema pe baza de nuca cocos sau cu o crema. orice crema.

| Teodoragnis a răspuns:

rolling on the floor nu poti sa le mai dezlipesti, iar faptul ca ai si bagat mana in apa e si mai raw ca asa chiar nu se mai scot.nu trebuia sa le lipesti cu super glue... ce a fost in capul tau?rolling on the floor

| IonutMihay a răspuns:

Fato esti nebuna?happy cu superglue ma in ***rolling on the floor e 30lei un lipici wa=)laughing)))))

| Enescu_Alice_1993 a răspuns:

Incearca sa le stergi cu o bucata de vata si accetona! Sper sa iti foloseasca

| mădă_8415 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru. inmoaie mainile in apa calda.

| michaabkt a răspuns:

Nu asculta toate prostiile alea. Nu le forta sa se dezlipeasca. Eu imi pun in fiecare saptamana unghii false cu Picatura. Asteapta 2-3 zile. Vor cadea de la sine, pentru ca folosesti mana incontinuu, nu e ca si cum ai lipi un inel. Ca pe ala nu-l folosesti, adica nu faci nimic cu el(in afara de faptul ca sta pe deget).
Si daca nu-tiplace ca ti-au cazut 2-3 iar restul sunt lungi taie-le cu forfecuta. apoi fa-le cu pila. Nu folosi ungiera la unghii false... se crapa cu totul. Am patit-o. Sper ca te-am ajutat.

| Allexandra_8390 a răspuns:

E cea mai mare prostie sa iti lipesti unghiile false cu superglue in primul rand ca iti deterioreaza unghiile tale naturale.sa-ti fie invatatura de minte!

| Natty_Alee_1998 a răspuns:

Dragutzzzaaaa! daca si thu ai putina minte...winking cand o sa-i creasca mari o sa le taie. dar din radacina cum le scoate ce ea si lea pus de la jumatatea unghiei!? daca nu era atat de grav putea sa le scoata dar daca acolo sus e foarteeeee lipite cum le va scoate?! scuze am vrt sa raspnd la cineva care ti-a dat un astfel de com si eu i-am cam dat raspunsulwinking

| Gheorghe_Adrian_1962 a răspuns:

Te rog să mă lămureşti, ai reuşit sau nu până la urmă?