| oooooooo a întrebat:

Ajutor! pentru toate fetele, va rog, spuneti-mi si mie ce sa fac:nu stiu sa ma imbrac, sa ma aranjez, sa ma machiez-nu stiu sa arat bine, cand merg pe strada mi se pare ca toata lumea ma priveste si rade de mine, nici nu imi vine sa ies din casa... ce sa fac, cum pot invata?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca obisnuiesti si-ti place sa poti haine sport sau casual iti recomand sa imbraci niste jeansi pana, drapti, niste conversi(tenesi) cu model, colorati, un tricou mulat lung cu imprimeu jucaus si o geaca din piele, vei arata extrem de chic si te vei simti foarte confortabil! Cat despre make-up, daca ai pana in 18-20 de ani, iti recomand sa folosesti un rimel bun, un blush cu particule stralucitoare si un gloss, nimic mai multwinking Daca iti permiti, mergi la un hairstylist bun si lasa-te pe mana lui, va sti ce ti se potriveste si ce te avantajeaza cel mai bine. Daca nu, consulta niste reviste cu frizuri si daca vezi vreuna interesanta, incearca sa-i sugerezi frizerului sau frizeritei tale sa incerce sa te tunda asemanator.Ai incredere in tine si ignora-i pe cei care rad de tine!

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

In cazul asta, daca trebuie sa te imbraci office dar in acelasi timp preferi hainele lejere, comode in care sa te simti confortabil, iti recomand porti o camasuta alba, care sa se muleze bine pe corp, o fusta maro, beumarin sau neagra cu talie inalta si cu o curelusa, un des mat negru sau bleumarin si niste balerini negrii lacuiti sau din piele.Si eu am fost nevoita sa ma imbrac timp de 6-7 luni office si purtam numai tocuri dar am renuntat la ele pentru ca ma durea foarte tare spatele si picioarele(lucram 8 ore/zi). Daca serviciul iti permite sa alegi o paleta mai larga de culori, poti sa te joci cu ele si sa le combini cum doresti. Spre exemplu, o camasuta galbena, usor creata la maneci si cu o fusta maro plisata, larga cu talie inalta, un dres maro inchis mat si niste balerini bej sau crem cu un toculet mic, sau fara...

Anna
| Anna a răspuns:

La niste pantaloni gri poti asorta o camasuta alba sau galbena, merge si negru dar este o tinuta destul de sobra si trebuie neaparat s-o accesorizezi, spre exemplu, o poti intregi cu niste margele mari mov.La aceasta tinuta merge foarte bine o geanta plic din lac neagra, mov sau rosie.sau o geanta mica sau medie dar finuta.la tinuta asta merge perfect un trench negru sau o jachetica scurta neagra, stil baby doll, cu maneci trei sferturi si usor creata la maneci.

Anna
| Anna a răspuns:

Hehe. unde-ai gasit site-ul? la krtshop.ro fac reclama eutongue!

Janina
| Janina a răspuns:

Www.krtshop.ro incearca aici...
dragute sunt si tinutele fetelor din gossip girl :P

| psiholoaga a răspuns:

Sunt convinsa ca este un decalaj intre realitate si felul in care te percepi. Daca vrei sa iti imbunatatesti aspectul fizic, rasfoieste niste reviste, inspira-te din hainele si machiajul natural al starurilor sau apeleaza la vreo colega care ti se pare tie ca este "aranjata". Se va simti flatata ca ii admiri stilul. Peste ceva timp, iti vei forma si tu propriul stil.

| sabina a răspuns:

Daca nu stii sa te ghidezi singura, ia'ti cateva reviste de genu' care sigur te vor ajuta sa te orientezi.

| oooooooo explică:

Multumesc, fetelor. din pacate, nu imi e atat de usor...nu am o colega la care sa apelez, si ca sa fac cum spune ''eu'' nu prea pot...am incercat, dar nu merge.ma simt groaznic! de reviste m-am saturat, pentru ca nu pot sa ma inspir de pe la staruri, nu am acces la garderobele lor...
e destul de urat... o mai fi cineva in situatia asta?!?!

| oooooooo explică:

Nu Anna, nu cred ca oamenii de pe strada rad de mine, asa mi se pare mie, ca urmare a faptului ca ma simt prost datorita hainelor pe care le port.
De unde pot invata combinatii de haine, de culori? as vrea sa am si eu stilul meu dar mie imi place sport, la munca nu prea e indicat, se cere ceva mai office. tot nu ma descurc sa fac o combinatie reusita!

| oooooooo explică:

Si la toate astea mai ai nevoie de o geanta potrivita, o jacheta, ceva...
oricum, multumesc.
de asta intrebam daca exista, nu stiu,''un loc''d unde as putea sa invat si eu lucrurile de genul:la un pantalon drept, gri, merge o camasa neagra cu volane, balerini negri-lacuiti si o geanta mare sau mica lucioasa!?!?

| oooooooo explică:

Multumesc inca o data, fetelor...ca incercati sa ma ajutati.
dar ''margelele mari mov si gentuta plic lacuita''nu ma caracterizeaza si nu pot purta asa ceva, cu toate ca imi plac mult cand le vad pe altcineva.
si cred ca am omis sa va spun ca nu am un corp de fotomodel...deci nu mi se potriveste orice.ma uit la majritatea fetelor pe strada si vad lucruri care imi plac, dar pe mine ar cadea oribil, so...si mai rau cad in ''depresia''mea legata de haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai intai ar trebui sai faci un schimb de look...sati tunzi parul ff shik... daca nu ai idee de cum sa te tunzi... apeleaza la stilistul la care te vei duce...
poarta si tu decoltee...sigur te va ajuta sa arati mai bine...
la pantaloni de preferibil mai stramti pe tine...si binenteles stramti jos,,, se poarta ffff mult...
la papuci pentru ceva mai comozi ia-ti ceva balerini cu talpa mai joasa...la sandale sau saboti ia-ti ceva mai cu toc...
la machiaj date cu rimel si creion sa-ti faca ochii mai in evidenta...foloseste si un luciu de buze si daca vrei si un ruz...la machiaj nu ma bag pentru ca nu stiu ceti sta bine (poti apela la o prietena pentru machiaj)...
sigur te va ajuta ffff mult ce ti-am zis asa ca succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa arati bine trebuie sa te simti bine in pielea ta!
Scurt si la obiect:imbraca-te simplu, nu arunca toalele pe tine ca din avion si combina intr-un stil soft culorile. Easy:simplu si feminin! Aaa si emana incredere in tine si un strop de inocenta.Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super ia niste pantaloni stramti cu o bluza larga niste sandale cu talpa puneti niste cercei lungi 2 bratari pe o mana si 2 inele date cu un pic de parfum lasa parul pe spate machiazate cu un creion de culoare negru cu rimel cu luci de buze si esti gata sa iesi