| ramona22 a întrebat:

Am 14 ani si mi-a aparut o gramada de cosuri pe frunte si puncte negre pe nas si parta ciudata e ca pe obreaji nu am nimic, acestia is netezi. Ce masca naturala (nu vreau sa imi stic tenul)imi recomandati sa folosesc?, mai folosec din cand in cand argila sau miere cu lamaie. II BUN TOTUSI SAU FOLESESC MASTI?

Răspuns Câştigător
| ramona_5587 a răspuns:

Esti in perioada de pubertate e normal sa ai cosuri pe fata... daca folosesti creme sau masti cosurine o sa iti treaca o perioada foarte scurta, dupa care for reaparea, in plus iti strici tenul... cel mai bine e sa te speli seara cu apa rece.ventual poti folosi o crema exfolianta cu samburi de caise macinate... e foarte bun. se gasestie si la magazin, se cheama Bioten...happy sper sa te ajutehappy

5 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Ai o zona grasa in partea fruntii, mergi mai bine la un dermatolog sa iti recomande el ceva special pentru tine.

Bula
| Bula a răspuns:

Mananca cate un cubulet de drojdie proaspata, de 2 ori pe saptamana. In 2-3 saptamani trece.
De asemenea, sterge-ti zonele cu spirt sanitar, fara sa storci cosurile (lasa urme)!

| claudiarebecca a răspuns:

Argila e buna. iti apar cosuri pe frunte si pe nas pentru ca aceea e zona t, mai grasa decat cea dp restul fetei. poti sa mai incerci sa folosesti ceai de musesel, iar daca folosesti creme, demachiat, solutii tonice, asigura-te ca sunt pentru ten mixt - pentru a hidtrata obrajii si a elimina grasimea din zona t. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog care iti va da un tratament care ti se potriveste tiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal, oricui i se intampla la o anumita varsta. la varsta ta nu are rost sa folosesti prea multe produse. intreaba la farmacie de cv pentru puncte negre si pentru cosuri incearca zineryt. e magnific, o sa-ti treaca imediat cosurile. succes