| Tabacaru_Vlad_1983 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma vad in particular cu cineva pentru a ma pregati la desen legat de design vestimentar. Vreau sa fie doar ca un hobby.Ma gandesc ca daca ma duc la o profesoara de desen obisnuita nu stie foarte multe strict despre design vestimentar. Unde m-as putea duce?

Răspuns Câştigător
| asdfq a răspuns:

Designul vestimentar vine din design general. La varsta ta nu poti fi pregatit doar pe ce arie vrei tu pentru ca tie iti lipsesc cunostiintele de baza din design. Poti face design de produs o perioada si apoi sa te pregatesti singur pe vestimentar daca tot vrei sa fie doar un hobby. De altfel, dupa ce ai bagajul minim de cunostinte privind designul te poti uita la tutoriale pe yt si consulta bloguri legate de fashion si design vestimentar.
O alta varianta ar fi sa te imprietenesti cu un designer si sa te ia sub aripa lui, dar din nou, pentru asta trebuie intai sa stii ceva despre design.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i mamei tale sa caute un atelier unde se face design vestimentar in orasul tau, sa mearga acolo sa vorbeasca cu profesoara daca te poate primii la cursuri.

| Tabacaru_Vlad_1983 explică:

Pai am cautat dar nu am gasit pe cineva care ma poate pregati strict pe desenul vestimentar
Alte sugestii?