| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Am 150 de cm și 52 de kg, ce aș putea sa fac sa dau jos 5 kg?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai eficienta metoda, din cate am observat, este alergatul. Dar nu 10 minute, ci vreo 10km. Iar dupa efort, mananci ceva simplu, nu te arunci la ciocolata.
Din alimentatie recomand doar mici reguli, adica nu manca seara (minim 2 ore inainte de culcare), nu manca multe dulciuri cu zahar, redu painea si pastele. Dar nu incerca diete radicale, ca iti faci doar pofta, apoi recuperezi.

7 răspunsuri:
| DanielIlie a răspuns:

Elimină total pâinea din alimentație, mult sport, saună. Baftă!

| dbigiu84 a răspuns:

De la inceput trebuie sa stii ca dietele au efect foarte scurt asupra organismului.Trebuie totusi sa elimini din alimentatia ta anumite mancaruri cum ar fi:painea, fast-food-ul, sucurile si desigur mult sport.In cateva zile se va vedea diferenta.

| RAY a răspuns:

Manca o singura data ca si mine =nu ca as recomanda asa ceva, tine cont de ceea ce consumi, tu la inaltimea si greutatea ta ai nevoie de putine calori, 1000 de cal per zi

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiEugen a răspuns:

Trebuie sa intri in deficit caloric adică să arzimai multe calorii decât mănânci, pentru ca masa adipoasă să scadă și organismul sa o ardă, cel mai bine ar trebui sa mergi la un nutritionist să îți zică de cate calorii ai nevoie Intr o zi și mai scazi tu câteva sute. Trebuie sa consulti etichetele de pe alimente sa îți calculezi caloriile. Sper că te am ajutat

| GouDidodino a răspuns:

Sa fii regim, e un început bun

| stefan1993ful a răspuns:

Wow culmea e că îmi plac fetele scunde...eu am 1.85!