| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Am abia 12 ani si am sub ochi, pe langa cearcane, niste riduri foarte adanci care nu sunt de expresie, 6-7 cu "afluenti" micuti la fiecare ochi. Cum as putea sa fac sa dispara? crying sunt foarte observabile si neplacute si cremele cu extracte naturale care mi le-a dat mama (39 ani) nu dau nici un rezultat in afara de ingrasarea tenului. Ce sa fac? sad

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crema cu Q10 de la Nivea.Antirid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pierde noptile! Asta e solutia. Observ ca ai facut postarea la 3 noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara crema asta de la plafar http://1.bp.blogspot.com/......_14.42.jpg sau pe cea cu castane, ori ambele. E de la manicos.

Cea de migdale da luminozitate tenului iar cea de castane e pentru circulatia sangelui. Tind sa cred ca a doua e mai potrivita dar eu o detin momentan doar pe prima. Sunt foarte bune si foarte ieftine. Lista de ingrediente e foarte mica si da rezultate.

Cat despre riduri, poti sa le previi doar. Cremele pentru riduri au un iritant in ele care provoaca o umflatura mica si asa ai impresia ca ai scapat dar daca nu o mai folosesti revin.

Bea apa suficienta.
Nu te culca dupa 11.
Nu sta la calculator mai mult de 2-3 ore pe zi.
Aeriseste bine camera.
Daca ai probleme cu nasul si ti se infunda e posibil sa apara cearcanele si de la asta.
Fa-ti si analize la ochi si sange.
Mananca multe legume si fructe. Mai ales spanac. Eu prefer baby spanac.:)

| sweetykiss a răspuns:

Am auzit ca pentru cearcane e bun castravetele.