| FucktheSystem a întrebat:

Am auzit ca se foloseste ulei de masline pentru ingrijirea/cresterea rapida a parului. Functioneaza? Cum se aplica?

Răspuns Câştigător
| puffika a răspuns:

Mai bun e uleiul de ricin?
Il lasi o ora pe par inainte de a face baie sau iti faci masca!

3 răspunsuri:
| Xcel98 a răspuns:

Da! functioneaza! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun pentru ingrijirea parului.In schimb, pentru cresterea parului nu va ajuta.Pentru cresterea parului, maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute, dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

| Marinutza_7496 a răspuns:

Uleiul de ricin este pentru crestere, iar cel de masline este pentru regenerare. Amesteca-le si aplica-le pe toata lungimea parului inainte cu 2 ore de a face baie.