| DanuțMarian43 a întrebat:

Am avut acnee hormonala timp de 2 ani, acum cam două săptămâni a inceput sa dispară de la sine cam 95% din ea (mai am doar puncte negre si albe foarte mici, nu se prea vad). Oare o sa reapară iar? Am 16 ani, sunt băiat. Nu am mai avut perioade din acestea in care sa apara si dispară acneea pana acum. Ceva păreri?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cred că organismul a învins-o, nu prea are de ce să-ți reapară

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde. Nu e neaparat sa nu mai apara. Dar daca stii ca este hormonala, trebuia sa mergi la un dermatolog sa iti faca cateva investigatii, ca poate ai o problema si trebuie sa o tratezi, nu sa o lasi asa. Eu as zice sa mergi, sa vezi daca ai o problema care persista. Poate ai doar o perioada in care dispare acneea si apoi reapare intr-o alta forma.

| Lowkee a răspuns:

Probabil ca nu. Felicitari.