| bulbuc222 a întrebat:

Am avut capul spart in partea de sus stanga a sprancenei drepte si mi-a ramas o cicatrice. Spranceana nu imi mai creste in acea zona. Pot sa o fac sa creasca cumva la loc sau singura sansa e sa fac un implant sau ceva?

Răspuns Câştigător
| JustForFewSeconds a răspuns:

Micropigmentarea suna mai bine. Implantul e mai costisitor si e posibil sa nu reuseasca. Poti aplica ulei de ricin pe firele sprancenei, sa vezi daca se intampla ceva dar acolo nu prea are ce sa creasca, din pacate.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai creste pentru ca nu mai exista foliculi de par acolo. Se pot implanta niste foliculi dar gandeste-te daca merita, cred ca e si sensibila zona...

| OctavianSps a răspuns:

Chiar am vazut multe persoane in situatia asta, cu zone ale sprancenei in care nu le mai creste par. Ideea e ca nu exista vreo crema minune daca la asta te gandesti deoarece in zona ai a fost rana deci clar ca radacina firelor este distrusa. Dar implantul nu este chiar singura solutie, poti sa mergi la salon si sa iti tatuezi pe portiunea goala. Gandeste-te ca unele fete fac asta cu toata spranceana deci nu are ce sa iasa rau. Succes.