| OnlyDga a întrebat:

Am banchet vineri. Costum nu mi-am luat si nu am de gand. Pentru ca am un sacou pe care l-am purtat o singura data si e nou nout de culoare albastru inchis. Eu as vrea sa imi iau o camasa alba complet si papion rosu clar, la papion rosu nu renunt. La pantaloni nu stiu ce sa fac. Am o pereche gri spre albastru care se potriveste cu sacoul si i-am purtat ultima oara. Oare sa caut o pereche de pantaloni aseamanatoare cu sacoul? Sau sa imi iau negri? Ori daca nu, ce ati recomanda. Orice alte recomandari. Pantofii sunt negrii cu putin maro in spate.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Regula de baza: sa nu ai mai mult de 3 culori pe tine. Mai citeste si pe net: http://bit.ly/2XbUQ6y

| OnlyDga explică (pentru Salontanul):

Sunt baiat ba

| Salontanul a răspuns (pentru OnlyDga):

"Ba" (adresare de needucat) regula este valabila si pentru "ba baiatule", precum si asocierea culorilor.

| Andreeush a răspuns:

Poți încerca să cauți o pereche de pantaloni asemănător sacoului, dacă nu găsești merge și pantaloni negri.

| Antopuff a răspuns:

O sa fii curcubeulaughing) chiar si daca esti băiat tot trebuie sa tii cont de anumite apecte. Pantalonii ar trebui asortati la sacou si nu prea e indicat sa porti orice fel de pantalon la sacou.

| Anca32 a răspuns:

Cum se spune ca negrul fiind o non culoare merge la orice deci cel mai ok este pantalon negru. Nu exista o regula ca sacoul sa fie de aceeași culoare cu pantalonii