| AdynaLove30 a întrebat:

Am bubite, puncte negre si cosuri pe picioare[sunt micute, rosii si multe, foarte inestetice].Cum sa scap rapid de ele?[as vrea ceva natural nu chimic]. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

2 linguri miere, jumatate mar ras, 1 morcov ras, o lingura ulei masline, o lingura lamaie, amesteca bine pana se face o pasta daca vrei poti aplica si un galbenus de ou e pentru regenerarea in cazul ca ai nevoie. poti sa storci cosurile ATENTIE nu cu unghiile, cu partea laterala a fegetului aratator a ambelor maini si e idicat chiar sa invelesti degetele cu tifon, dupa ce le storci sterge cu apa oxigenata cosurile pote te ustura foarte putin. sterge de vreo 10 ori in 5 minute mereu aplica apa oxigenata pe vata pentru ca isi pierde proprietatile in contact cu aerul dupa care poti golosi si o crema. pe moment va arata cosurile arse da nu iti fa probleme dimineata vei arata OK. Multa bafta

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

TRATAMENT NATURIST PT. ACNEE

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| zahy a răspuns:

Poti folosi doar miere si lamaie, dar e mai indicat sa folosest toate produsele scrise mai sus. Pasta creata o tii 20 min, 30 min, dupa aia storci cosurile si pui apa oxigenata. Poti da cu apa oxigenata si inaintea aplicarii pastei pentru ca dezinfecteaza.

| Criss003 a răspuns:

Pielea sufera din lipsa de oxigen,de aer,probabil porti colanti,strampi,ciorapi subtiri,mereu.
Dupa fiecare dus sau baie da-te cu crema hidratanta de corp, va fi si un bun prilej de masaj, si in casa da-ti jos tot de pe tine si poarta pantaloni de trening "aerisiti", care sa nu fie stransi pe picior, la fel de largi ca pantalonii de pijama!
Lasa sangele sa circule si pielea se va oxigena mai mult!

| ladyinredsaunegru a răspuns:

O data pe saptamana alege o zii in care poti face asa.iei zat de cafea si masezi toata zona cu probleme, masezi cam 15 min si apoi clateste cu apa potrivita nu calda f tare. apoi da-te cu ulei de masline sau ulei de corp de la johnsons baby

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Iti recomand cateva produse naturale foarte eficiente. Ar trebuie sa folosesti un sapun organic din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Daca vrei sa fie mai puternic iti recoamand sa iti cumperi si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai si sa pui 2-3 picaturi ulei pe sapun la fiecare spalare. Apoi dupa ce te-ai uscat vezi ca au si o crema antiseptica tot din arbore de ceai foarte bune. Te dai exact pe zona cu probleme pe picioare.

| Anubis4 a răspuns:

Dai cu spirt nu e cine stie ce dar iese mai repede dupa mine si eu fac la fel big grin