| FaraNumePls a întrebat:

Am câteva coșuri, cum pot scăpa de ele? Dau funda

Răspuns Câştigător
| jacobtim44 a răspuns:

Acum sa iti raspund si eu: Din proprie experienta, cele mai bune tratamente mi-au fost Duac gel (contine peroxid de benzoil si clindamicina) si lotiunea activa de la Acne Out. Prima crema costa circa 80lei - 76 cu reducere cu cardul de la farmacia Dona si Acne Out o gasesti cu 42 lei la BellaDona, 49lei la Dona si 35.5 lei la farmacia Tei.
Incepe cu Duac - rezultatele au fost spectaculoase la mine de la primele utilizari si mi s-au redus leziunile la jumatate dupa doar o saptamana de ultilizare.
Poti folosi si gel de curatare pentru a-ti curata adecvat si cat mai bine tenul de impuritati cu un produs pentru tipul tau de problema. Aici iti recomand gelul de curatare de la Bioderma - poti sa-l incerci pe cel la 100ml (10-12 lei) si vezi cum te impaci cu el, apoi poti lua o cantitate mai mare. Un altul foarte bun este gelul de curatare de la Avene, sapunul sau gelul de curatare de la Acne Out.
Daca cele de mai sus ti se par prea scumpe, ia-ti Eryfluid la 30ml. Costa 7-10 lei, e pe baza de eritromicina, care e un antibiotic super bun pentru. bacteriile care provoaca acneea.
Fara spirt pe fata, fara lamaie, fara crema sau unguent de galbenele sau te miri ce sfaturi de la babele de pe sant.
Mergi la medicul dermatolog si el iti va recomanda produsele adecvate in functie de acneea pe care o ai. Poti chiar sa le primesti gratuit. Fratele meu primea Eryfluid la 100ml si Skinoren gratuit de la dermatolog, in conditiile in care Eryfluid 100ml costa circa 21 lei si Skinoren costa 40-43lei.

8 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Pe asta unde ai citit-o? In paie sau tot in vise? laughing)
E aberatie mai mult de 100%.
Acneea e hormonala, omul o fi adolescent, e si normal.

| FaraNumePls explică:

Cum?

| FaraNumePls explică:

Te-am denunțat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se pune lamaie sau spirt pe ten - ambele irita tenul iar daca tu ai un cos in acea zona o sa ti se formeze o pojghita si n-ai facut nimic. Unde mai pui ca uscarea excesiva a tenului duce la o secretie mai mare de sebum iar din sebumul ala rezulta puncte grase si cosuri, un minunat cerc vicios. In loc sa-ti tratezi cosurile iti usuci tenul iar petele post-acnee ( alea rosii si "frumoase| ) vor fi inevitabile.
Iar daca ti le storci sunt mari sanse sa nu o faci cum trebuie si sa te alegi cu cicatrici, pete post-acnee si 80% sunt sanse sa imprastii bacteria din cosuri si pe alte zone - deci mai multe cosuri, nu cred ca-ti doresti asta laughing

Mergi la farmacie si cumpara-ti o crema speciala pentru cosuri. Iti recomand Bioderma sensibio global

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Oanaysia a răspuns:

Incearca faina de malai cu lapte si gelatina. Pune in castron faina de malai si gelatina pe parcus adauga putin lapte. Ungete in zona cosurilor si lasa sa se usuce spalate pe fata. Repeta timp de cateva zile la rind

| Cristian_Cristi_1996_wJGp a răspuns:

Le ai cu spirt de cateva ori se usuca si cade nu trebuie sa dai o caruta de bani pe creme care nu isi fac efectul in 2 zile dai de 2 3 ori cu spirt si se usuca