| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

Am cearcăne care se văd rău, am încercat nenumărate tratamente de pe net care se pot face în casă dar nu au funcționat nici pe departe. Aș vrea să-mi iau de la farmacie un tratament eficient care să mă scape de cearcăne cât mai repede.
Îmi puteți recomanda unul de încredere?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce surpriză, nu au funcționat niște tratamente de pe net făcute în casă?

Din păcate cam aceeași surpriză o vei avea și cu 99% dintre produsele de pe piață care-ți promit efecte spectaculoase. Și nu vorbesc aici doar de produse ieftine, ci și de cele scumpe.

Adevărul este că nu există niciun produs miraculos care să te scape de cearcăne într-o zi, într-o săptămână sau într-o lună.

Poate doar niște tratamente profesionale de lungă durată, și numai în paralel cu un regim de viață foarte bine controlat.

Crema-minune cu care te dai o dată și te întinerește cu 10 ani nu există decât în computerele celor care au făcut animația pentru reclamă.

| alina2k18 a răspuns:

La medicul estetician, dai 1000-1500 lei dar merita.

| Bizon95 a răspuns:

NU o sa iti placa raspunsul... DELOC

du-te la doctor si verifica-ti ficatul pana in panzele albe!
daca ai cearcane de care nu scapi orice ai face 99.99% ca ai probleme la ficat... de acolo apar cearcanele in general

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca Andreea Raicu nu a reusit cu o adevarata armata de specialisti si produse dupa ea, slabe sanse sa gasesti un remediu la farmacie. Daca ai cearcane inca din adolescenta inseamna pur si simplu ca asa este tenul tau.