| anonim_4396 a întrebat:

Am dat din greseala cu niste cif pe niste pantaloni roz si acum se vede o pata albicioasa. Cum o fac sa dispara?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a decolorat de la Cif.
Intai trebuie foarte bine clatit /spalat, pentru a curata pantalonul de chimicalele din Cif.

Ai 3 posibilitati:
1. Duci pantalonii la vopsit.
2. Pui un "petec" peste pata albita (exista abtziehbild-uri speciale tocmai petru acoperirea defectelor).
3. Lasi asa, neschimbat, netratat.

| darrio2007 a răspuns:

Aplica ceva pe pată. O emblemă, etc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se mai poate scapa de pata aia.La fel se intampla si daca te patezi de clor.

| Lioana a răspuns:

Nu e pata. E decolorare. A iesit vopseaua din ei. Doar prin vopsire poti remedia. Dar e posibil ca sa nu prinda vopseaua pe zona decolorata.
Mai bine fa-i pantaloni scurti.