| Anonimanonimy00 a întrebat:

Am făcut o comanda la zara pe care am anulate după câteva minute pentru ca nu era adresa de facturare corecta. Doresc sa știu în cate zile îmi vor restitui banii înapoi pentru ca plata a fost online cu cardul și banii fuseseră luați deja.

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Nu cred că trebuie să-ți fie restituiți banii, cred că trebuie să dai un telefon, să-i informezi că ai anulat comanda pentru că ai scris adresa greșit și că vrei să o modifici. Apoi îți primești coletul la adresa corectă. Dacă totuși vrei să-ți primești banii înapoi, le spui că vrei să anulezi comanda și gata, le ceri să-ți dea banii înapoi și să nu mai trimită coletul. În mod normal lucrurile ar trebui să se facă imediat, dar cred că le-ai dat ceva bătăi de cap, plus că cei de la Zara sunt oameni ocupați și pretențioși. Eu îți spun doar că fiecare site în parte are regulile, pretențiile și drepturile sale, trebuie să scrie undeva la informațiile despre transport. Ceva gen,, aveți dreptul să returnați ( în cazul tău anulați) comanda iar banii vă vor fi restituiți în termen de...
Eu ți-am spus tot ce știu, mai mult de atât nu știu ce aș putea face. Totuși cred că se poate rezolva totul cu un telefon.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai de ce vrei banii inapoi?