| AliceAnnnnna a întrebat:

Am fost la un medic chirurg, și mi-a spus ca pentru o fata simetrică am nevoie sa îmi ridice obrajii, pentru ca efectiv sunt "căzuți" și par obosiți. Am nasul cu vârful piramidal "căzut" și el, deoarece osul meu este împins spre fata. Mi-a spus ca am nevoie de arderea grăsimii la bărbie pentru ca nu am mandibula definita și sa scap de cearcăne. Am fost cu o colega de clasa care vrea sa facă "mici modificări" și ea dar ei ii ia 3000 euro ca a spus ca nu are "nevoie" și mie îmi ia undeva la 5500.
Am fost la alt medic pentru silicoane și a zis ca problema corpului meu de este lat și fără talie este pentru ca am coastele mari și late, oasele late și talia e inexistenta, pelvisul este foarte mare și nu merge sa îmi dezvolt musculatura prin sport, decât liposucție și altele. Ajung la peste 10000 euro.
Ce sa fac? Pe ce sa ma axez prima oară? Față sau restul corpului?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Axeaza-te pe sport si munceste serios, ca sa dai tesutul adipos si sa vezi tu cum se ridica obrajii, sanii, dispare gusa, dispare colacul de la burta, grasimea de pe coaspe si talie, ti se lungesc picioarele, subtiaza gambele si arati de milioane, fara sa cheltui 1 singur dolar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Față, față...

| johnnny123 a răspuns:

Axează-te pe niste consiliere psihologică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Aprob si susțin happy

| Lukasssz a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa faci operatii? Arati binisor, adica nu esti vreo Kim Kardashian, dar in acelasi timp nu esti la fel ca restul fetelor din Romania(adica majoritatea, 70%sunt urate), tu esti deja in alta categorie.In categoria fetelor dragute, multumeste-te cu asta!

| Lukasssz a răspuns:

"90 la sută sunt frumoase", BHAHAHAHAHAHAHA.Cred ca vorbesti de alta tara sau poate nu ai tu pretentii rolling on the floor, e clar ca treaba nu sta asa cum spui tu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O față perfect simetrică nu există. Propune-i să șlefuiască pe os, să rupă coaste. Chiar preferi să să fi lipsită de expresie? Ținând cont că operațiile nu sunt definitive, ci repetitive. Ajungi modificata cm cu cm, tristă, părăsită și fără bani. Și-apoi ești bună de pus în vitrină, că în oglindă n-o să-ți placă nici atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te am văzut pe Facebook, ești o tipa drăguță, de la bullying ți se pare ca ar trebui sa schimbi multe la tine, tot ce trebuie sa schimbi este mentalitatea si sa ai mai multa încredere în tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păcat că la creier nu te poate opera. Psihic și mental, zic.

| Tokyo44 a răspuns:

1.Sa fii si milionară in euro și nu as da un ban pentru astfel de operații!
2.Doctorii,unii, sunt ca cele care iti ghicesc in cărți : caută sa iti golească portofelul.
3. Modificările "optionale" ale corpului pot crea mai târziu probleme! Merita sa Riști?