| Laurrius a întrebat:

Am goluri in barba. Ce sa folosesc? Ulei de ricin?

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu am incercat dar am vazut multe clipuri video pe tiktok cum frecau foarte tare cu usturoi si crestea parul, poate ajuta cu ceva. Eu am folosit pentru par parusan si recuperar si m-a ajutat dar nu stiu daca se aplica si la barba. Ai putea merge la medicul de familie sa vezi unde te poate trimite, cred ca tine de dermatologie. Consulta un medic si vezi ce zice despre treaba asta. Multa sanatate si succes

| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste aparatul de ras, ca sa elimini toata barba, fiindca parul nu va creste in acele locuri libere, dar macar nu mai arati urat, cu barba ici si colo.
Uleiul de ricin intareste firul de par existent si NU stimuleaza cresterea altor fire de par.
Cresterea parului, si a barbii este stimulata NUMAI de hormonii tai!

| sierra1 a răspuns:

Implant sau nimic

| sierra1 a răspuns:

Aceeași soluție și pentru barbă:

https://ro.wikipedia.org/wiki/Balig%C4%83

| Drimmero a răspuns:

Aia ti-e genetica, n-ai barba deasa, n-ai ce face. Doar implant daca tii mortis sa-ti faci barba deasa. Mai inspre maturitate e posibil sa ti se mai indeseasca barba, dar acum chiar n-ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de bebeluș și aștepți să mai crești.