| x134h a întrebat:

Am incercat sa ma epilez la subrat cu epilatorul si efectiv dupa primele secunde mi-a dat sangele.
De ce? Vi s-a intamplat?

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Exact acelaşi lucru mi s-a întâmplat şi mie! După ce am văzut că curge sânge, m-am lăsat. laughing. Pielea e prea sensibilă acolo pentru ca părul să fie smuls aşa brutaal.

Mă epilez cu cremă depilatoare, pe care o îndepărtez cu un big nou şi pielea mea mereu e fină ( nu rezistă decât maxim 2 zile, dar cine mă caută la subraţ? ). Folosesc crema de la farmec pentru piele sensibilă şi biguri de-ale tatălui meu. laughing

Sper că am ajutat!

| sosostore a răspuns:

Pentru ca pielea cea mai sensibila e cea de la subrat...

| x134h explică (pentru sosostore):

Adevarat, dar nu am mai auzit pe nimeni sa spuna ce le-a dat sangele.

| sosostore a răspuns (pentru x134h):

Probabil ca tu esti mai sensibila de asta.