| Bucuruzzz a întrebat:

Am inteles ca daca ai părul creț si nu-ti place poti sa tii-l îndrepți zilnic si la un moment dat(după ani banuiesc) o sa ramana drept. Dar poti sa faci invers? De la drept sa ti-l faci creț zilnic si pana la urma sa ramana asa? Voi ce parere aveti? Sau tot mai trebuie sa-ti faci un permanent ceva?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu, degeaba ii faci ca el tot creste cum e natural, La fel cum e si cu culoarea: daca il ai brunet si il tot vopsesti blond, tot brunet creste, nu? Permanent poti sa faci dar e destul de scump si trebuie facut undeva unde se pricep sa nu te trezesti cu ceva ce nu iti place.

| oz_1736 a răspuns:

Trebuie facut permanent. Daca tu il indrepti nu inseamna ca va creste drept. Daca il indrepti prea des, vezi sa nu il arzi prea tare