| xXx_6498 a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare de cateva ori dar vreau s-o pun mai explicit.Deci am folosit timp de un an fixativ pe par apoi m-am tus si nu l-am mai folosit si cam dupa o luna aproximativ a inceput sa-mi cada parul, acu nu mai folosesc fixativul dar tot imi cade rau parul si il am si subtiat, mai ales cand ma spal pe cap imi cade cel mai mult, dupa ce trece cam o zi dupa spalare, imi cade aproximativ 30 fire pe zi, si imi cade in locul acela unde ma dadeam cu foarte mult fixativ, dar cand ma spal pe cap imi cade in exces(folosesc head&shoulders), deci exact pentru aceasta problema cemi recomandati? Daca continui sa nu ma dau cu fixativ si sa raman doar cu samponul acesta pana si sa las sa-mi cada parul si sa fie inlocuit de altu apoi o sa mai am aceasta problema? Dar nu vreau sal tund, deci ce mi-ati recomanda ca sa mi-l intareasca si sa nu mai cada?(cum se numeste acel produs si unde il gasesc si la ce pret si cum sa-l folosesc.
(dau funda pentru cel mai explicit raspuns, va rog mult sa-mi spuneti cat mai repede ca nu mai rezist va implor)

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai folosi fixativul!
Uleiul de ricin te poate ajuta prin masarea pielii capului și la 2 ore mai târziu te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam.
Dacă nu apare nicio îmbunătățire într-o lună, două mergi la dermatologie.
Fixativul se folosește ocazional, nu zilnic. Părul trebuie să respire. O tunsoare lejeră.
Pa, pa.

| Biencush a răspuns:

Este un Tratament de par de la Vichy, niste fiole care sunt cat de cat eficiente. Daca nu vrei sa dai foarte multi bani pe tratamente, poti incerca cu ulei de ricin, cu placenta, sau cu grinseng.succes

| anDa a răspuns:

Consulta un specialist, sau daca nu poti folosi gama Revalid. Opreste caderea parului, dar tin sa te anunt ca samponu si balsamul sunt destul de scumpe, cumparate impreuna pot ajunge pana la 80 de lei. Dar merita.
Succes!