| deutza_3149 a întrebat:

Am multe cosuri si puncte negre. Cum as putea scapa de ele?

Răspuns Câştigător
| Berta12 a răspuns:

Buna Deutza :*.
Pai. asa poti scapa de cosuri si de puncte negre:
1.Demachiare happy. nu iti trebuie decat un gel demachiant sau varianta mai iefnita cu un servetel demachaint si sapun iti speli toata fata in special zonele unde ai cosuri si puncte negrehappy.
2.Tonifierea.happy. aici ai mare nevoie de o crema care tonifieza deci va trebui sa cumperi.
3.hidratare aici nu ai nevoie decat de o crema anti acnee si totul e gata big grin.
Dar retine iti trebuie macar 3 saptamani ca sa iti treca tongue.Si fa-te dimineata si seara happy. Iar cand iti mai apare urmeaza din nou cei 3 pasiwinking.

14 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Fugi la un dermatolog. pentru ca probabil ai nevoie si de ceva care sa iti actioneze intern [ antibiotic]

acasa, poti folosi o masca cu albus de ou.
pui intr-un castronel albusul, il bati pana se face spuma [cat de cat] apoi pui 2 lingurite de malai si putin suc de lamaie [ lamaia nu e obligatorie]. Aplici pe fata [ cu grija ] si lasi pana se intareste adica pana simti ca nu mai poti zambii :))
eu asa fac=))

curata fata foarte bine dar repet, probabil asta nu iti va rezolva problema.

daca stii engleza uite aici niste link`uri utile:
http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE
http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ - e foarte buna ideea. zdrobesti o pastila de aspirina si pui un strop de apa cat sa se inmoaie [ nu sa se dizolve] si o pui pe cosuri [ fix pe ele]; le usuca si le dezinfecteaza]
http://www.youtube.com/watch?v=nKrUEtk01Js

sper sa te ajute;))

| Tabii. a răspuns:

Iti recomand si este garantat ca scapi de puncte negre in cateva zile daca iti faci masca cu gelatina si lapte.
Se prebara la baie marina, punand o lingurita de gelatina si una de lapte. Aplici pe locul unde ai puncte negre si stai 10 minute.

Bafta!:*

| Cathy_5203 a răspuns:

Sunt multe marci de cosmetice pentru cosuri si puncte negre, cele mai bune marci sunt Gerovital(marca romaneasca) si Himalaya.De la gerovital ai gel de curatare, crema pentru cosuri iar pentru puncte negre poti folosi gel de curatare de la Clearskin si crema pentru puncte negre de la Garnier.Eu folosesc toate astea si merge, dar trebuie sa le folosesti zilnic, seara, si nu toate odata, pentru ca iti vei incarca tenul.Mai este si corector de la gerovital, este ca un ruj, dar aplici pe urmele de cosuri, sau pe cosurile cu puroi si vor disparea, dar corectorul il aplici dupa ce te speli pe fata, si sa nu pui prea mult. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| aangelia a răspuns:

Aspirina si miere.
pisezi vreo 3 aspirine bine si adaugi miere... pui asta pe fata si freci binehee hee
la mine merge tongue

| Gabytzaa98 a răspuns:

Foarte usor! sapunul cu Sulf esti miraaculos. incearca`l impreuna cu solutia de fata Elmiplant si o crema anti-acneica :d

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Pai poti scapa de ele cu Zineryt! Este ceva foarte bun! Sau ceva mai natural cu lamaie. Tai o feliuta de lamaie si te dai cu ea de 2 ori pe zi seara si dimineata sau in timpul zilei! Atentie vei simti niste furnicaturi la inceput deoarece le usuca.Succes!

| ღKล†hξrŸηε` ♀+♂=♡ a răspuns:

Iti dau o lista de produse care ajuta:
Gel de curatare de la Isis pharma; crema Brevoxyl; remedii naturale gen ceai de musetel sau menta (comprese) si daca ai voie poti incerca anticonceptionale(pastilute)
Astea merg 100%
fundita?happy

| ladybug23 a răspuns:

Buna happy

iti recomand Zineryt. se gaseste la orice farmacie.

sau sau daca ai Carefour sau Auchan in oras gasesti acolo niste plasturi pentru puncte negre.

eu asa am scapat de ele.

sper ca te-am ajutat big grin

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Eu folosesc aknesol si o ff bun

| Sua a răspuns:

Foloseste un baton pentru cosuri si puncte negre.

| Lolo_3214 a răspuns:

Buna!
Incearca Skinoren sau Fucidin. Sunt foarte bune si eu le-am folosit. Doar ca dupa o perioada de 2 3 luni parca nu-si mai fac efectul ca la inceput si trebuie sa schimb tratamentul.
Incearca sa ai si o alimentatie corespunzatoare, sa eviti dulciurile pe cat posibil, prajelile, grasimile si sa bei multa apa!
Sau ceva de casa; poti taia o felie de rosie si sa te dai pe zona afectata. poti face de asemenea si cu una de lamaie /castravete.
Si argila mai este foarte buna un plic in amestec cu apa astfel incat sa se formeze o pasta cu care sa te dai pe fata happy

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Unicul lucru pe care ti-l spun, mergi la un dermatolog, pentru ca sunt sute de tratamente dar organismul fiecarui om e diferit si reactioneaza in diferite moduri la anumite preparate, am avut si eu cosuri vreo jumate de an si pina nu am mers la dermatolog nu am putut sa scap de ele! dupa parerea mea trebuie sa mergi cit mai repede ca mai apoi situatia poate sa o ia razna cu totul! sper ca te-am ajutat! si te rog inca odata, nu experimenta cu fata ta crezind ca cosurile o sa treaca peste noapte, nu am sa-ti urez nimic in afara de rabdare"!

| kairy65 a răspuns:

Buna! Eu folosesc lotiune antiacneica cu extract de busuioc si crema antiacneica cu ulei de salvia si sulf ambele de la Cosmetic Plant. sau ceva de genul asta big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu Garnier pentru puncte negre.happy