| Jessica1235 a întrebat:

Am nevoie de niște diete de detoxifiere care să ajute și la slăbit dar să nu trebuiască să mă înfometezi?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este sezonul: cate 1-2 Kg de capsuni bine coapte, in fiecare zi.
In acest timp, nu manca carne rosie si grasimi animale.

| Bronson1 a răspuns:

Poti manca orice, cat timp esti in deficit caloric.
Doar prin deficit caloric se poate slabi, restul sunt basme.

Daca nu vrei sa te infometezi, mananci mancaruri mai putin gustoase, care tin bine de foame.

De exemplu, dieta clasica pe care o folosesc majoritatea actorilor Hollywood: orez cu broccoli si piept de pui.

Mancarea asta contine toti nutrientii de care ai nevoie pentru a-ti mentine sanatatea, orez poti manca mult, ca are calorii putine si tine de foame. Nu e un deliciu orezul, dar isi face treaba.

Miscarea ajuta de asemenea.
Plimbari, jogging, orice tip de miscare ce-ti pune sangele in miscare.

| Claudiaioana937ommzjwj a răspuns:

Băi tpu...eu pun o întrebare aici că nu pot sa pun o întrebare de a mea nu știu nu mi da voie...in fine de unde pot cumpăra și eu ulei de akpi?

| MihaelaDart a răspuns (pentru Claudiaioana937ommzjwj):

Fiindca esti nou pe site, ai dreptul sa pui doar doua intrebari.
Ai cautat pe Google? https://www.google.com/search?q=ulei+de+akpi&sourceid=chrome&ie=UTF-8

| MihaelaDart a răspuns:

Din cate stiu de la nutritionist, pentru a da randament o dieta, trebuie sa iti faci o detoxificare si apoi sa ti dieta in sine. Poti incerca low-carb sau cea ketogenica, intra pe grupurile de Facebook si informeaza-te despre ele si cum sa incepi.
Pentru a slabi frumos, neaparat trebuie sa faci miscare zi de zi, pentru a vedea rezultatele pe care le doresti.
https://www.facebook.com/groups/173914605997193
https://www.facebook.com/groups/1544195392474401
https://www.facebook.com/groups/166417160518826

| haileewatson a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa fii in deficit caloric, indiferent de ce mananci, bineinteles e de preferat sa mananci sanatos pentru sanatatea ta in general.

Ce anume intelegi tu prin detox? Daca e vorba de a bea 4 sucuri naturale pe zi, sa stii ca mai rau te imbolnavesti, poti sa dezvolti tulburari alimentare. Mai bine incorporezi aceste sucuri sau smoothie-uri impreuna cu mancare solida (3 mese si 2 gustari) si te asiguri ca nu depasesti un anumit numar de calorii (in functie de greutate, varsta, si nivel de activitate).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nutriționist. He knows better.

| Bronson1 a răspuns:

Cum ziceam si eu: ceea ce mananci nu conteaza, cat timp esti in deficit caloric.
Detoxifierea este un mit.

Dieta pe care ti-am dat-o e folosita de toate starurile Hollywood, recomandata de nutritionistii de top, nu de lichelele de la noi din tara, care sunt niste nutritionisti de mana a doua care dau tepe la saraci.

Poti inlocui pieptul de pui cu peste (somon la gratar) care e foarte bogat in Omega3.

Nu vei gasi o dieta mai buna.

| Jessica1235 explică (pentru Bronson1):

Mulțumesc pentru ajutor happy

| Jessica1235 explică (pentru MihaelaDart):

Mulțumesc happy

| Jessica1235 explică (pentru haileewatson):

Nu ma refeream la sucuri sau chestii naturale, oricum nu am încredere în chestia din astea. Ci la un mod de a manca alimentele fără să mă îngraș ci să slăbesc. Nu am mt de slăbit, vreau să slăbesc la burtă.

| Jessica1235 explică (pentru VoidEternal):

Îl știu pe acest doctor, dar încă nu am văzut acest videoclip. Are dreptate toate ceaiurile, pastilele, prafurile și mai știu eu ce ar mai putea exista sunt vândute doar pentru bani :/ straight face