| Ramo137 a întrebat:

Am nevoie de niște sfaturi pentru păr.
Am fost decolorată cu 9 și 12% de către cineva și apoi vopsită blondă, acum 1 an
eu având în păr saten închis, des.

După câteva luni a ieșit vopseaua din păr și se vedea galben așa ca m.am vopsit acasă și era mai ok.
După 6 8 luni de blond am fost la salon ca să mă facă roz și i-a și portocaliu.

Așa că m.am vopsit cu Vopsea de păr semipermanentă fără amoniac acasă și a ieșit foarte roz un roz pe care îl uram... dar la cinci spălări a ieșit rozul deschis pe care eu îl voiam. Mă rog după mama obișnuit și cu rozul ăla super aprins și puternic.

Întrebările mele sunt, eu mai vreau să mă fac cam trei, patru culori și după să revin la normal...
Portocaliu roșu verde negru...
Și nu știu cât de sănătos e parul meu..eu la fiecare baie mă dau cu cremă, las sa acționeze 5 min și când se usucă părul, cu ulei tot pentru hidratare

Dar parcă nu arata exact cum voiam eu ...mai strălucitor
Sfaturi..., Să mă fac cu vopsea normala sau iar cu semipermanentă, cum să fie mai sanatos?
Vreau să țin o culoare aprox 3-5 luni și după următoarea
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Utilizatoare123 a răspuns:

La atatea decolorari si vopsiri, parul tau o sa arate ca o matura. Nu o spun cu rautate, dar firul de par natural, cu luciul specific, nu o sa mai arate la fel, pentru ca agresezi structura firului. Ti-l vei distruge, indiferent de cat de calitative sunt decolorantul si vopseaua. Mai bine cumpara niste peruci colorate si le porti cum si cand vrei.

| Ramo137 explică (pentru Utilizatoare123):

Cum adică atâtea decolorări când am avut doar o decolorare la păr și atâta.
Am vrut niște răspunsuri de la persoane care activează în domeniul hairstyle fiindcă sunt foarte multe persoane care pot să se vopsească și încă părul le lucește
Momentan la mine arată destul de bine Mai ales pentru că folosesc tratamente dar vreau să arate și mai bine și să mai pot să mi fac doar câteva culori până revin la culoarea mea naturală. Cu perucile este o idee dar doar de joacă momentan poate în viitor când ajung la culoarea naturală o să-mi iau peruci

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru Ramo137):

Ai spus ca in viitor o sa vrei si portocaliu, rosu, verde, negru, apoi revii la culoarea ta. De asta am zis ca mi se par multe decolorari.

| Ramo137 explică (pentru Utilizatoare123):

Nu ai inteles, nu o sa ma mai decolorez, deja am blond, cand se ia culoarea roz din par la 10-12 spalari, devina iar blond, si pot doar sa ma vopsesc cu portocaliu fara sa mai decolorez