| Rania1202 a întrebat:

AM NEVOIE DE RASPUNS REPEDE, Va rog!
Am o cutie de Negru Albastrui acasa si vreau sa o folosesc sa-mi tai reflexele galbene portocalii din par si vreau sa diluez culoarea cu balsam mai mult inainte sa pun oxidant.
CAT SA-L LAS IN PAR DOAR CA SA-MI TAIE GALBENUL PORTOCALIU DIN PAR? MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Fii te rog mai explicita.
Ai vopsea sau nuantator?
Ce nuanta vrei sa iti iasa?

Daca am inteles eu bine tu vrei sa folosesti o vopsea negru albastrui pe post de tonner adica nuantator, ceea ce e extrem de riscant si fara niciun rost. Daca vrei doar sa scapi de galben sau portocaliu mergi la farmacie si ia o sticluta de violet de gentiana (e 3 lei), pui vreo 10-20 picaturi in chiuveta cu apa si bagi capul acolo pana se decoloreaza apa. Sau mergi la magazin si ia un sampon nuantator silver reflex de la kallos sau loncolor. Dar eu prefer varianta cu violet de gentiana, e mai eficienta. Astfel nu te mai complici cu vopsea, oxidant si alte chestii care nu fac decat sa deterioreze si mai tare parul. Nu fa experimente acasa!

1 răspuns:
| georgianaanonim1 a răspuns:

45,50 de minute!