| Laura2603 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor va rog! Mama are cu adevarat o gandire invechita. Am aproape 15 ani si nu ma lasa sa ma epilez pe picioare. Pana acum pe afara am purtat pantaloni lungi dar toate fetele ma intrebau dc si inventam scuze...Maine plec la mare si nu o sa pot sta pe plaja in pantaloni lungi...dar nu ma gandesc sub nici o forma sa imi expun picioarele astea la soare. Se vede oribil...ma puteti ajuta cu un sfat? sad

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Spune-i ca nu se intampla nimic daca te epilezi sau intreab-o de ce nu te lasa? E cam absurd, in loc sa te bucuri de vacanta te certi cu mama ta pentru o chestie pe care toata lumea o face. Daca tot nu te lasa, ia-ti o crema depilatoare sau niste benzi de ceara si epileaza-te iar apoi explica-i ca a trebuit sa o faci pentru ca esti mare si se cuvine ca o fata sa umble cu picioare paroase.

| CuriousStuff a răspuns:

^ Ce a zis Fata...
Sau un aparat de ras, dar risti sa te tai daca e prima data cand il folosesti. Cu crema nu ar trebui sa ai probleme daca urmezi instructiunile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si cumpara-ti o crema depilatoare.

| Biu009 a răspuns:

Cumpara-ti o lama sau o crema depilatoare, nu te du asa la mare big grin

| CryBaby a răspuns:

La 15 ani nu te lasă să te epilezi?! Dar mama ta când s-a epilat prima dată? Cumpără-ți o lamă și ține-o ascunsă. Dacă o să te vadă epilată și o să te întrebe asta e... Fă-o să înțeleagă că nu mai suntem pe vremea dinozaurilor

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Fa asta fara sa stie ea. Du dupa ce o faci spune-i