| Rokonb a întrebat:

Am niste blugi, scrie Tommy Hilfiger pe ei. Cum îmi dau seama daca sunt originali?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vremea lui Ceausescu aveam, in liceu, un coleg grec. O parte a comunistilor greci au fugit din tara si, unii, nu s-au mai oprit pana la Paris sau in SUA. Era la conducerea Greciei o hunta militara care-i impusca pe capete. Unii s-au oprit si in Romania. De altfel, in Hunedoara, aveam peste 800 de greci. Colegul meu mai avea rude in Grecia si-i trimiteau blugi originali Lee Cooper, Levi’s, Wrangler, marci adevarate, cu traditie. Cand se stricau o pereche de blugi eu le luam eticheta (si de la mine, si de la colegii mei care isi cumparau si ei de la Lampi- asa se numea colegul). Pe vremea aceea erau blugi romanesti, facuti la Bacau, cu 110 lei. Aveau ca eticheta un cap de bour. Dadeam eticheta jos si puneam de la blugii originali. Pe loc ii vindeam cu 250-300 lei ca painea calda. se dadeau unii specialisti si erau convinsi ca sunt originali. Daca un lucru este facut bine n-ai cum sa-l deosebesti.

| sierra1 a răspuns:

Dacă așa scrie, așa e! Bucură-te că-i ai

| 1997onur a răspuns:

Etichetă acolo arată totul si din cei facut sau din ce material este făcut.

| Hrekn a răspuns (pentru 1997onur):

Și cele fake au etichete

| 1997onur a răspuns (pentru Hrekn):

Atuncia trebuie om unul care se pricepe cu adevărat la haine de firmă care își da seama care este cu adevărat cel original si cel fake doar asa cred eu ca este posibil alta soluție nu știu nici alt sfat chiar nu am acum

| ciuperca008 a răspuns:

De unde ia-i loat k daca sunt din piata sau secand hend sunt feic

| francesca6728 a răspuns:

Poti sa cauti pe net modalitatile prin care iti poti da seama daca sunt sau nu originali.