| suntcuriossastii a întrebat:

Am niste rujuri ieftine luate care nu rezista ff mult timp. Daca o sa iau creion potrivit rujului si apoi o sa ma dau cu mai multe straturi, o sa le fac mai rezistente? Sau sa renunț la folosirea lor? Ca rezista ff puțin repet și am dat vreo 15/20 lei pe ele

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de textura lor, un ruj clasic sau unul foarte glossy se duce usor. Daca aplici prea multe straturi o sa arate inestetic, creionul este o solutie pentru prelungirea dureatei. O alta varianta ar fi sa folosesti o pudra translucida peste ruj, pe care o tapotezi cu un buretel. Eu o folosesc pe cea de la Essence all about matt si face ca rujurile de la Mac din gama liptensity sa dureze mai mult.
Ai putea sa iti iei niste rujuri mate precum Rimmel provocalips (are un luciu de buze care face rujul mult mai confortabil ) sau Sephora lip stain ca sa fii sigura ca rezista. Daca nu iti place textura mata ai putea sa optezi pentru lip tint-uri : Benefit (bene tint, gogo tint etc. Este vreo 65 lei varianta mini ), Etude House, Tony Moly etc.
https://kazumi.ro/eticheta-produs/lip-tint/

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu contează prețul, contează dacă sunt originale sau falsuri. Renunțați căci pot fi toxice pentru buze. Există o firmă, avon, care are distribuitori, ale căror produse sunt de calitate și nu foarte scumpe!
Iar, cu creion, rujul prost, vei reuși doar să te mânjești și să te faci de râs, rușine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunța... decât sa ai 100 de straturi de tapenii mai bine alegi varianta naturala care este si foarte frumoasa oricum