| ReignForest a întrebat:

Am o carcasă de telefon pe care am vopsit-o cu ojă. Cu ce se curăță ojă? Cu acetona durează mult și greu

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut asta doar pusă pe foc o mai cureti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ti a trecut prin cap sa faci asa ceva, acum trebuie sa schimbi toata carcasa telefonului, nu mai ai ce sa i faci.

| Ineys a răspuns:

Flex cu perie de sarma daca vrei mai repede. Totusi s-ar putea sa curete si din carcasa putin.

| FreddieM a răspuns:

Ai distrus-o deja. Solventul din oja a penetrat in plasticul carcasei, nu o mai poti recupera.
Ai putea sa o revopsesti cu nuanta dorita.
Pace