| anonim_4396 a întrebat:

Am o husa transparenta la telefon de ceva timp, dar s-a îngălbenit foarte tare și nu se curăță deloc. Știți vreo metodă să o curăț?

Răspuns Câştigător
| nicolle2003 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat. I-a o periuta de dinti care nu o mai folosesti si umezeste-o putin si pune mai mult bicabonat si freaca. Ai putea dupa sa mai lasi cateva minute pasta aia pe husa. S-ar putea sa nu se mai i-a dar am incercat sa ajut. O zi buna! =)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o husa. E 5-6 lei una, Arunc-o si cumpara alta.
Se ingalbeneste de la soare, de la fumu de tigara, de la gatit in bucatarie, daca esti murdara pe maini, etc.

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru telefonul meu e cam 20 de lei?

| asuari a răspuns:

Din ce material este?

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru asuari):

E din silicon

| asuari a răspuns:

Fiind de silicon și transparentă de s-a îngălbenit înseamnă că este deteriorată rău de tot. Trebuie să îți cumperi alta deoarece nu prea ai cum să o cureți. Baftă!