| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Am o întrebare, dacă ai parul ars iti mai creste parul? Si încă ceva, la câte luni trebuie sa îmi tund vârfurile despicate?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Numai necazul ăsta îl ai? ))
Las' că până anul viitor, se rezolvă!
Indiferent că e ars, colorat, decolorat, un lucru e cert: părul continuă să crească cam 1-1, 5 cm, pe lună. Am auzit că, şi după ce murim, părul şi unghiile continuă să crească (pentru un timp). :P
Dacă vrei să scapi de părul deteriorat, scurtează-l în fiecare lună cu 1-2 cm.
Spală-l mai des, fiindcă apa caldă cu săpun/șampon accelerează creșterea lui (ai grijă, fiindcă nu-i recomandat să-l speli zilnic!). După ce-l speli, aplică un balsam cu efect reparator (nu înseamnă că-l (și) repară, dar îi va da un aspect mai frumos/sănătos și te va face să te simți mai bine în pielea ta)
Dacă nu îți place să folosești balsam, poți încerca și câteva tratamente naturiste:
http://www.click.ro/......-cu-vopsea
http://www.clickpentrufemei.ro/......cute-acasa

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fii și tu o "doamnă" și zi măcar merci celor ce-ți răspund. Ar fi de bon-ton. Pa-pa

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru sierra1):

De abia azi m-am uitat la răspunsuri sa știi n-am avut timp, Si mai lasă chestiile astea cu "doamna "? OK?

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru sierra1):

Ms pentru răspunsuri?

| sierra1 a răspuns (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

Era de bon-ton

| sierra1 a răspuns (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

Sa fii iubita!

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru sierra1):

Si tu draga mea la fel?

| sierra1 a răspuns (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

Cu semnul exclamării, nu?

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru sierra1):

! Poftim

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Normal ca iti mai creste si cred ca o data la 3 luni dar nu e batut in cuie.