| Pisicatttrgbg a întrebat:

Am o întrebare legata de par.Am parul undeva la mijloc intre ondulat si creț si tuns în V.Cea mai scurta scara e pana la umeri și cea mai lunga pana la jumătatea spatelui dar as vrea sa il egalez.Mie coafeaza mi-a zis ca dacă il egalez va sta ca o matura.
Cum credeți ca ar trebui sa il tund?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că va arată precum o mătură.
Părul dobândește un aspect de mătură atunci când vârfurile se deshidratează/ degradează.
Atunci când nu este hidratat suficient de bine. Persoanele care au părul decolorat, vopsit sunt mai predispuse.
Cred că vei avea mai mult volum. După ce te vei tunde, părul va avea un aspect mai plăcut, mai sănătos.
Dacă o sa iti placa sau nu, depinde doar de preferintele tale.
Eu am părul tuns in linie dreaptă. Am incercat si alte tunsori precum: scări, bob lung, insa mereu mă intorceam la această tunsoare.
Depinde si de tipul tău de păr. Pentru al meu, consider că este cea mai buna varianta. Cu toate că, anumite coafeze spuneam că nu este asa și ca ar trebui să-l tund în scări.

| alina2k18 a răspuns:

Uita-te cum e tunsa Marisa PALOMA, parul daca are tendinta de ondulare fiind tuns mai scurt buclele se vor aseza mult mai frumos daca mai folosesti si niste produse bune pentru styling nu o sa fie deloc matura.
Coafeza a zis asa pentru ca nu stie sa tunda genul tau de par cum vrei tuwinking parul ondulat nu se tunde usorwinking

| MaryMaria333 a răspuns (pentru alina2k18):

Da dar inainte sa il tunda nu il indreapta? Ca asa e mult mai usor.

| alina2k18 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Pai de obicei parul se tunde cand e ud si nu se increteste mult atunci.
Dar daca nu stie sa tunda parul ondulat cand se usuca ori are capita de fan laughing ori il tunde prea scurt si uscat o sa fie si mai scurt cand se onduleaza.

| MaryMaria333 a răspuns:

Sa il tunzi in scari. Mai ales daca ii ondulat ar arata super.

| Cqarina a răspuns:

Il poti tunde drept sau in scari, cu cat il tunzi mai mult va fi mai des, din experienta, se poate sa se mai onduleze si mai mult daca il tunzi mai scurt. Poti sa te uiti la poze pe internet, dar nu mereu arata la fel, conteaza de forma fetei. Ai putea in treba si alte coafeze sau sa apelezi direct la un specealist