| Sachabella a întrebat:

Am o intrebare pentru persoanele ce folosesc Shampoo Silver Reflex de la Kallos.Am fost la coafor si mi-am decolorat parul (era alb), femeia de acolo a spus sa folosesc acest tip de sampon, dar imi inchide foarte tare parul.Ce pot sa fac sau cum se foloseste corect?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai depinde cum vrei tu sa ai parul. Daca vrei doar sa scapi de galben trebuie sa folosesti o cantitate foarte mica. Daca vrei sa se faca gri trebuie sa folosesti putin mai mult si daca vrei mov sa folosesti si mai mult. Il ajustezi in functie de parul tau, cat e de lung, de des.

| Sachabella explică (pentru Bondarel99):

As prefera sa fie iar alb, daca ma spal mai des cu el nu se va colora?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sachabella):

Pai cu cat te speli mai des cu el cu atat se va face gri sau mov. Daca vrei alb nu te mai spala deloc cu el. Coafeza probabil s-a gandit ca nu iti place asa alb.

| Sachabella explică (pentru Bondarel99):

Adica ma pot spala cu orice sampon? Atata tip cat vreau sa fie alb? Nu conteaza?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sachabella):

Parul odata decolorat asa ramane. Femeia aia ti-a recomandat samponul nuantator ca sa ii dea o tenta de gri, doar atat. Daca nu vrei gri poti sa te speli cu orice sampon vrei tu.
Bine, mai sunt unele sampoane care pateaza parul alb pentru ca au niste pigmenti in ele (si oricum scrie pe ele daca au) dar astea obisnuite gen Head&Shoulders, Wash&Go, Pantene nu iti fac absolut nimic rau.

| Sachabella explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sachabella):

Cu placere