| Olliiie a întrebat:

Am o mare problema in legatura cu culoarea parului sad M-am decolorat astazi si m-am vopsit un rosu-roz (cel putin asa era pe cutie), insa mi-a iesit un roz siclam electric foarte deschis. cum sa fac sa scap de culoarea asta? N-as vrea sa ma vopsesc bruneta deoarece iese foarte greu din par. Tin sa mentionez faptul ca culoarea mea naturala e saten deschis. Cam cat timp ar trebui sa astept pana sa ma vopsesc din nou? sad

Răspuns Câştigător
| alinoovsky a răspuns:

Buna! Nu este prea bine, dar eu in locul tau m-as vopsi.Eu cred ca ar trebui sa te vopsesti acum ca sa scapi de culoare si dupa sa nu te mai vopsesti o perioada de timp si nici sa nu mai folosesti placa, ondulator..etc
Daca nu vrei sa te vopsesti bruneta, cumpara-ti o vopsea de o culoare mai naturala :un castaniu mai inschis sau maroniu mai deschis, dar sa-ti iei o vopsea mai buna si 2-3 cutii ca sa-ti iasa nuanta. Dupa ce scapi de rozul din cap, fa-ti tratamente naturiste pentru par, ca sa ti se regenereze. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Aida89 a răspuns:

In primul rand nu te decolora acum si nici nu il vopsii. Risti sa il strici sau sa iti cada( a patit-o mama...la un botez a mers cheala laughing ). Asteapta 2 saptamani poate se mai decoloreaza, de obicei intensitatea scade dupa 2-3 spalari. Si nu uita sa folosesti un balsam nutritiv, asa in cazul in care nu iti place culoarea ramasa parul va suporta o alta nuantare. Succes si totusi daca ai cum intreaba si un specialist.