| cristi28122000 a întrebat:

Am o pereche de adidași de alergare, iar cand merg pe parchet sau alte suprafețe netede se aude ca si cum s-ar lipi talpa de podea... Ce sa fac sa nu se mai întâmple asta deoarece e foarte enervant. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Am niste papuci foarte "la fel"
in calcai au un fel de adancitura, iar marginile nu sunt cu adevarat zimtate, asa ca CALCAIUL ARE EFECT DE VENTUZA, asta adauga un SERIOS efect de stabilitate, chiar pe suprafete super-alunecoase si umede, moment in care merita inghitit sentimentul neplacut pentru EVIDENTA BONIFICATIE (nu dai cu fata de pamant pentru ca e ud pe jos si alunecos)
asa ca (imi pare rau Evolution, raspunsul tau e FOARTE GRESTIT), daca se tocesc ar trebui sa ii schimbi, alfel, cand alergi pe asfalt umed, s-ar putea sa cazi si sa te accidentezi!

| cristi28122000 explică (pentru ziftode):

Eu nu i folosesc pentru alergat, i am luat doar pentru ca sunt comozi si nu imi e cald in ei... Insa se aud ciudat prin liceulaughing

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Asa se intampla cat timp sunt noi, dupa ce se tocesc nu o sa se mai auda. Nu ai ce sa le faci.

| sierra1 a răspuns:

Las' că-i bine dacă fac așa. Înseamnă că au o bună priză cu solul, aderența este optimă, nu aluneci. Nu ai vrea altfel!

| cristi28122000 explică (pentru sierra1):

Da, dar se aud ciudat prin liceulaughing

| sierra1 a răspuns (pentru cristi28122000):

Să știe luma că treci tu! Și ai priză (și la fete?)