| Oana_3046 a întrebat:

Am o placa pentru par Remington S2002 este destul de buna, insa am o mare problema: parul meu este ondulat spre cret si foarte fragil si imi caut o placa pentru par care sa nu mi-l mai deterioreze asa tare si pe langa asta vreau sa mi-l mentina mult mai mult drept, adica pana la urmatoarea spalare a parului. Am uitat sa mentin ca folosesc o sumedenie de produse pentru ingrijirea parului, dar cam degeaba. Foloseam placa in fiecare zi, dar de ceva timp am inceput sa o folosesc numai dupa ce imi spal parul, adica de doua ori pe saptama si am momente cand o folosesc si o data pe saptamana pentru ca am inceput sa-mi tin parul prins. In fine! Deci, ce placa de par imi recomandati pentru problema mea?

2 răspunsuri:
| kifumi a răspuns:

Hei.Sa stii ca cele de la Remington sunt foarte bune.
Si eu am placa tot de la Remington si o folosesc la fel, doar dupa ce imi spal parul.si iti pot spune ca nu depinde atat de mult de firma acesteia,pe cat depinde de felul cum o folosesti.
Vreau sa spun ca nu trebuie sa o stii prea mult pe par,trebuie sa fii mai rapida daca intlegi ce vreau sa spun (:
Daca o mentii prea mult pe par,ti-l arde,ti-l deterioreaza.
Si daca tot ai spus ca ai parul mai fragil iti recomand sa mergi la frizer si sa-ti indepartezi varfurile deterioarate, iar apoi sa o lasi mai usor cu placa.
Faptul ca vrei sa ti-l mentina mai mult timp drept, iar nu tine de firma placii de intreptat ci depinde de parul tau si in mare parte si de factorul umiditate.

Sper ca te-am ajutat! (:

| Lly_3991 a răspuns:

Nu mai folosi placa des, singurul sfat.