| Child a întrebat:

Am o problema cu niste cosuri pe frunte si nu stiu daca m-ar ajuta un corector! Ce mi-ati propune?(accept si tratamente naturiste, dar care sa-si faca efectul in maxim 4 zile) DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| marykate11 a răspuns:

Poti folosi ceai de musetel sau drojdie de bere cu un strop de apa(sa se faca o pasta). Daca nu merge poti folosi niste fond de ten sau un corector.

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Aknesol. Te dai de 2 ori pe zi. Între timp, te dai şi cu zeamă de lămâie. Nu mai pui mâna să le spargi, că mai rău se fac.La duş, zilnic, pui o linguriţă de sare, una de zahăr şi una de gel de duş pe un burete puţin aspru şi freci zona. După astea poţi să te dai cu soluţii, cremă de gălbenele.

Răspuns utilizator avertizat
| Pearl01 a răspuns:

Draga mea, problemele de natura dermatologica necesita neaparat un consult la un medic specialist, pentru ca numai pe baza analizelor facute asupra tenului tau pot da un diagnostic precis, iar medicul poate da un tratament bun. Acum nu stiu daca te confrunti cu acnee sau sunt doar niste cosuri aparute dintr-o data. Nu cred ca dispar in urma unui tratament(indiferent de natura) atat de repede, 4 zile e cam putin. Ideal ar fi sa-ti cumperi de la farmacie/supermarchet/reviste de specialitate niste produse bune, cum ar fi: un demachiant, o lotiune pentru curatare a tenului, pentru tratarea cosurilor, un corector si o crema de fata(un exemplu ar fi firma Garnier, te poti uita pe site la produse). Cosurile pot aparea din cauza faptului ca nu-ti ingrijesti tenul, porii "nu respira", insa daca ai acnee, aici medicul dermatolog e singurul care te poate ajuta. Ai grija sa nu-ti pui mainile murdare pe fata, evita acest lucru. Daca nu rezolvi nimic in 4 zile, atunci numai un machiaj profesionist(asta daca trebuie sa mergi neaparat undeva) iti poate ascunde acele cosuri.

| Nadiiii a răspuns:

Du-te la un salon de cosmetica o prietena de-a mea a fost si si-a facut un tratament ea zice ca functioneaza acum nu-s fai ce vrei... funda?