| Laiyla a întrebat:

Am o problema cu parul meu, nu era asa mereu dar de la un timp am observat ca nu mai sta atat de bine. Sta foarte bine in ziua respectiva dupa ce l-am spalat, dar a doua zi deja sta oarecum lipit de cap, parca e uns putin si nu mai are volum deloc, nici nu mai straluceste. Nu-l intind cu placa decat foarte rar, o data sau de doua ori pe luna. Il las sa se usuce natural dupa ce l-am spalat si nu l-am mai vopsit de aproximativ 4 luni. Folosesc masti cu ulei de ricin, etc. Ce as putea sa-i fac? Cred ca e asa de aproximativ un an dar nu i-am dat atentie pana acum.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la purtatul caciulii sau a glugii, se lasa parul!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil să îl simti uns de la uleiul de ricin. Acele măști necesită o clătire abundentă a părului.

| Anastasie a răspuns:

Ori de la ulei, ori ai exces de sebum. Renunță la ulei, folosește doar balsam de par.