| Hdyxfwfb a întrebat:

Am o problema cu parul pubian.Ma irita foarte tare si trebuie sa ma scarpin dar nu o pot face in vazul lumii.Ar trebui sa il tai?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar in mintea ta. Esti prea mic.

| Simpatic a răspuns:

Poate el este pustiul asta : https://youtu.be/myW4reEXrSg?t=37

| aXy99 a răspuns:

Da, taie-l. N-o asculta pe AnalBlandiana asta care isi tot schimba numele, mi se pare ca are un tupeu nesimtit sa acuze un strain ca nu se spala.

| Goete a răspuns:

Taie-l, asa excluzi si posibilitatea paduchilor latiwinking

| Yuoia a răspuns:

Nu parul te irita, ci transpiratia in acea zona.
Igiena, igiena si iar igiena! Spalat de cate ori este nevoie. Da, poti sa razi parul pentru a nu retine transpiratia. Vezi ca exista si deodorante speciale pentru zonele intime (chiar asa scrie pe ele).

| GouDidodino a răspuns:

Da prietene, da-l jos

| ArthurWarner a răspuns:

Unu copii de la 10 ani incep sa aiba par pe corp ca nu mai suntem acum 50 de ani cand de abia la 17 ani venea ciclul la fete. Doi te poate mânca dacă l-ai tăiat si el creste sau dacă esti stresata poate si de la transpirație, de la probleme hormonale sau pur si simplu te mănâncă. Si trei dacă unii nu stiu raspunsul sa nu mai spuna nimic si mai ales sa îi i-a pe altii peste picior.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArthurWarner):

Baitele, nu prea stii tu ce vorbesti, doar ce auzi pe la mama si tragi cu urechea pe la colege, dar ciclul a venit din totdaeuna la fete, inter 12 si 17 ani, in fucntie de mostenirea genetica de la mama.
In ce priveste cucul baietilor si dezo\voltare lor, incepe ceva mai tarziu ca la fete, din toate punctele de vedere (atat fizic cat si mental).
Copilasul asta pune intrebai de pliciseala, nu ca ar avea problema cu parul pubian, are abia 12 ani si are vise erotice cu iubite.
In ce priveste spalatul zilnic, nu a iritat niciodata pe nimeni, dar transpiratia a facut-o cu siguranta.
Poate nu ti-ar strica nici tie, sa iti reviziuiesti frecventa dusurilor si stilul de a te spala, ca nu mai traim ca acum 100 de ani, cu capul in tarista, spalandu-ne saptamanal.

| ArthurWarner a răspuns:

Nu te ieșiți pentru ca nu te speli ci din cauza căldurii si a transpirației. Si mai e una dacă te speli de luceste pielea la fel poate aparea iritatii. Iar mai nou copii se dezvolta de la vaesta de 10-12 ani.

| Pasmagiu_Claudiu_1985 a răspuns:

Nu ii nevoie sa il tai poate ai matreaza!