| Denianonim a întrebat:

Am o problemă
Sunt clasa a-8 a si am banchetul si pozele de album curând
Cum o conving pe mama sa ma lase sa port gene false? Adică e de acord cu tot machiajul pantofii cu toc unghiile cu gel părul vopsit rochia mulata si sexi si e ciudat ca nu e de acord niste amarate de gene false...ce e chiar asa vulgar in asta? Cum as putea sa o conving? Sau când merg la salon sa-i spun direct la cea care ma machiaza ca vreau gene false? Dau si funda si vot

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca sa te imbraci si sa arati decent; aceasta este de o apreciere mai mare decat tinuta sexy si tot ce tine de aceasta (fard, unghii si gene false).
Exista fete frumoase, si care sunt frumoase datorita imbracamintei decente.
Ca un un frate mai mare te sfatuiesc ca sa ai o tinuta frumoasa. In felul acesta mai tarziu nu vei suferi din pricina ca nu vei gasi baieti seriosi care sa tina la tine cu sinceritate asa cum este de dorit pentru o fata. Tu daca te vei imbraca sexy vei atrage baieti pentru partea aceasta; pe cand imbracamintea decenta va indrepta privirea baietilor catre interior, catre caracter. In sinea lor ei isi vor spune: "Fata aceasta se respecta; ea este vrednica de apreciat si cu ea vreau sa imi intelemeiez o familie." Ei te vor trata ca atare, cu respect -pentru ca si tu te respecti.
Dar daca nu te respecti s te vei imbraca sexy, atunci nici ei nu te vor respecta; ci te vor lingusi, se vor da bine pe langa tine si te vor amagi, pana cand isi vor implini poftele. Dupa acea trec la alta.
Placa-ti sfatul meu: respecta-te pe tine insuti imbracandu-te decent, pastreaza o alura de mister si vei fi cu adevarat atragatoare. Dar daca tu te vei descoperi (in mare parte) prin imbracaminte si comportament, se duce tot. Vina va fi a ta daca baietii nu se vor lupta psihic pentru tine. Decența este ceea ce te va face atragatoare.

30 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da-le naiba de gene ca rezisti si fara ele. Numa bine te duci, ii spui aleia sa-ti puna si dupa te certi cu maica-ta si pleci nervoasa de acasa. Oricum te da cu rimel, ce naiba iti mai trebuie si gene false?

| Denianonim explică (pentru Adry05):

Eu vreau sa fie mai fain cu gene false
Cu rimel si fond de ten ma dau deja zilnic la scoala
Dar dacă fix in ziua aia nu-mi ies genele bine? Ca doar aia de acolo nu o sa le faca cine stie ce ca până la urma e greu sa ma dea ea cu mascara
Mai bine imi pune niste gene si gata

| Adry05 a răspuns:

Fato, lesin rolling on the floor)))

| Violleta2022 a răspuns:

Dar care este motivul mamei, de ce nu te lasa?

| Denianonim explică (pentru Violleta2022):

Zice ca par prea matură pentru vârsta mea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si are dreptate, sa stii!
Esti totusi o fetita mica, la doar 14 ani.

| Lostlyric a răspuns:

Nu te descuraja. Dilema genelor false nu tine neaparat de varsta. Eu o faceam pe ascuns cand eram mica. Nu ma vedea nimeni. Noi, cei de aici, suntem tentati sa-ti taiem aripile pentru ca suntem "adulti". Dar problema nu se va pune niciodata de cat de estetice sau inestetice sunt genele false si de faptul ca esti tanara. Problema e in faptul ca sunt extrem de incomode. Pentru tine, ca esti tanara, vor fi si foarte periculoase. Ochii tai sunt inca in stare perfecta. Stii cum se simte cand porti gene? Se simte de parca ai purta doua caramizi atarnate de pleoape. Iar rahatul ala de lipici, miroase aiurea si poate creea reactii adverse. Daca tii genele pe ochi mai mult de doua ore, o sa simti ca ai sticla in ei.
Si dilema genelor false apare la orice varsta.
Seara banchetului e speciala pentru momentele pe care tu le poti inmagazina in tine, sa-ti ramana amintiri dragi, pe toata viata cu colegii, cu profesorii. Nu pentru ce vei purta. Crede-ma, in cativa ani, te vei uita la poze si, indiferent cat de mult te-ai aranjat, iti vei baga capul sub plapuma de rusine. Pun pariu ca majoritatea fetelor au trecut prin asta. Naturaletea va fi mereu la moda, insa. Si trebuie sa stii cum s-o porti.

| Denianonim explică (pentru Lostlyric):

Multumesc mult! Ți-aș da și ție funda dacă aș putea

| Lostlyric a răspuns (pentru Denianonim):

Nu e chestie de funda, Sweets. E chestie ca stiu cum arata ochii in aparatul de fotografiat atunci cand porti gene false. In cazul in care ti se mai vad ochii aia mari, frumosi, de 14 primaveri, tot albul lor va fi de fapt, rosu. Iar tu vei plange toata seara ca nu ai iesit in pozele de banchet. Ar fi si pacat. Cat despre alte chestii, uita vorbele urate si simte-te ca o printesa. E mai mult o seara care incununeaza un sfarsit de treapta a vietii tale. Nu despre atractii, baieti si infatisare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 14 ani. laughing

| Kiki20098 a răspuns:

Te dai cu mascara, nu îți mai trebuie gene false, că până la urmă ai doar 14 ani. Ascult-o pe maică-ta?

| Denianonim explică (pentru Kiki20098):

Si ce daca am 14 ani?
Oricum cred ca îi zic la aia să-mi pună
Si mama nu mai are ce să facă o sa fie prea târziu

| Denianonim explică:

Răspunsul tău dă dovadă de foarte multă prostie.....sub nivelul mării...
Mai bine nu răspundeai

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Pisi,nimic din ce spun eu nu e fără rost.Practic cuvintele mele sunt aur curat.Probabil de aia nici nu le înțelegi.
Și cum ai vrea să te ajut? Chiar nu știu ce ai putea să faci să pari mai curvă de atât.Dar dacă îmi vine o idee, promit că ți-o spun.Ca să vezi ce bună pot fi.

| Denianonim explică (pentru anonim_4396):

*Facepalm*
Caută in dex ce înseamnă ''curvă''...
Cum să fii curvă la 14 ani?
Ce e greșit să fii aranjat? Am și eu o vârstă, sunt evenimente speciale până la urmă...
Câți ani ai?
Tu vezi ce aberații scrii aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Cât de special e banchetul de a-8-a...

http://socialnewstoday.net/wp-content/uploads/2018/01/fet3e22.jpg

Cam așa o să arăți. Și nu gasesc pozele bune de la Mia Musica acum. :)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Ai o vârstă, nu mai ești mică...14 ani. rolling on the floor

| Denianonim explică (pentru anonim_4396):

Loool nu o să arăt așa
Nu cred că ai înțeles dar nu e un machiaj strident e cât se poate de natural

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Da, e natural...gene false, păr vopsit la 14 anirolling on the floor), unghii cu gel, sexy, ce pot spune...laughing)

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca daca ai 14 ani si iti pui gene false si te machezi doar ca vrei sa arati mai bine, nu neaparat sa-l agati pe *** si pe sulea inseamna ca esti curva...

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Și pentru cine crezi că vrea ea să arate bine? Pentru cine vrea oricine de pe lumea asta să arate bine?
Nu am nimic cu machiatul, nici măcar cu genele, treaba ei.Dar felul ei de a privi lucrurile nu pare cel al unei copile inocente))

| Denianonim explică (pentru PumpkinDoll):

Tu ce mai vrei? Curvă nu înseamnă să fii aranjată... curvă înseamnă să o **** la fiecare colț....pe bani
Să fii aranjată înseamnă să fii îngrijită și să îți pese de aspectul tău...
Care e legătura?
Până la urmă pozele de album și banchetul rămân în amintirea tuturor

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Denianonim):

Eu iti dadeam dreptate din cate vezi....sau nu vezi

| Denianonim explică:

Am observat in răspunsurile tale date si altor persoane că faci mult mișto
Că scrii și tu ceva fără rost ca să te bagi in seamă
Fă și tu altceva că nu ajuți pe nimeni cu ''sfaturile'' tale
Încetează

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denianonim):

Cum să fii curvă la 14 ani? E foarte, foarte simplu. Dacă vrei îți fac o schemă.Nu e nimic ce să nu știi deja.
17.
Nu,eu sunt cam chioară de felul meu.

| Denianonim explică:

Acum ești chiar nesimțit
Ca și ceilalți care mi-au comentat aici
Doar o singură persoană a dat dovadă de seriozitate și maturitate
Și te-am și raportat

| Denianonim explică:

Nu vreau sa arăt ca o panaramă
Adică atâta timp cât nu m-ai văzut nu poți vorbi așa de mine
Înțelegi totul greșit
De exemplu
Părul vopsit nu sunt decât niște șuvițe decolorate, unghiile cu gel nu vor fi lungi, vor fi simple si roz deschis
Machiajul doar gene false si fond de ten, nu iasă în evidență
Iar genele nu ți le imagina mari, vor fi potrivite pentru mine
Rochia este destul de simplă, mulata dar nici scurtă nici lungă
Pantofii cu toc de aproximativ 5-6 cm nu mai mult

| Denianonim explică:

Te rog să mă lași în pace, nu mai vreau alte discuții pe tema asta

| 06072016 a răspuns:

Sexi la 14 ani? Ar trebui sa te preocupe examenul care urmează nu cum să arăți mai sexi. Doamne.

| Denianonim explică (pentru 06072016):

Mă preocupă destul și examenul
Keep calm
În timpul liber mă ocup de astea