| BlancaFantasma a întrebat:

Am o problema.Toata lumea imi spune in ultima vreme ca am slabit( nu am vrut). ideea e ca da, sunt slaba (am 48 de kg 1, 65)si mereu am avut paranteza intre picioare.am picioarele prea subtiri si se vede urat "paranteza", mai ales acum ca am mai slabit(inainte aveam 51 de kg). nu pot sa port colanti negri niciodata caci arat ca si cand as avea niste scobitori.cum as putea sa ma ingras vreo 2-3 kg? fara sa mananc excesiv. in general uit sa mananc, am de invatat caci sunt in clasa a 12-a. iar cand imi aduc aminte mananc senvusuri(deci paine ) si atat.

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Sport, si vitamina c pentru pofta de mancare happy

| alexush a răspuns:

Buna draga domnisoara slabuta.dc nu te duci talica frumusel la medicul de familie si ii spui problema?! cum min ziua de astazi doctorii sunt mai tampiti, o sa zica ca e normal sa ai atatea kg la inaltimea ta si varsta ta.ei bine.nu e normal.greutatea ta ar trebui sa fie de 59 de kg. http://www.zambesc.com/calculator-greutate-ideala/.asta te poate ajuta.cred.cere-i o reteta cu vitamine, sau ceva sa-ti de pofta de mancare. sper sa-ti faci timp o zi sa-i faci o vizita medicului.iti doresc numai bine.si bafta la bac.toti avem nevoie de noroc oricat am invata.

| mihaela2808 a răspuns:

Incearca sa nu uiti sa mananci. Daca esti prea slaba sau nu mananci regulat ti se poate face rau.Ai si tu rabdare 10 minute cat mananci ca nu o fi foc.Multi vor sa slabeasca si tu vrei sa te ingras,incearca o luna de zile sa mananci mai mult paine, dulciuri, sucuri bine dar nu in exces.

| HipHop4Life a răspuns:

Buna iti recomand sa te duci la un endocrinolog sau daca nu ai timp si esti ocupata cu invatatul iti recomand urmatoarele produce de aici http://magazin.remediu.ro/categorii/459-Produse_pentru_ingrasat.html

| amoramor a răspuns:

Mananca cele 3 mese ale zilei, in special micul dejun care e cel mai important si mananca sanatos in primul rand. Probabil nici din cauza stresului nu te poti ingrasa.

| killforfun19 a răspuns:

Seara sa mananci putin mai multa paine si sa te feresti un timp de efortul fizic! da sa ai un program de masa si sal respecti si atunci vei vedea rezultatele!:*

| mihaelaScumpaA a răspuns:

Pe bune? eu 1, 54 si am 32 kg deci obisnuieste-te incerc de mukt sa aflu cum sa ma ingras dar asta este viata

| ButterflyGy a răspuns:

Nu exista un mod mai bun de a slabi decat prin mancare, nu e necesar sa mananci pana nu mai poti, dar trebuie sa mananci produse cu foarte multe calorii: fast food, chipsuri, si sa mai scapi de stres. Iar daca nu ti-ai inceput viata sexuala, ar fi timpul, pentru ca si asta ajuta la ingrasat, nu la toate fetele, dar in general schimba putin lucrurile.

| EuSiAtat_4620 a răspuns:

Mese constante smug.Cel putin asa fac eu ca baiat.Am aceeasi problema ca tine, dar incerc sa mananc regulat ( cel putin 4 mese pe zi) si sa exagerez din cand in cand...Pana acum vad ca merge, oricum nu stiu cat de sanatoasa e metoda mea.In principiu daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci laughing. Consulta un doctor big grin Fiecare cu metabolismu lui.

| TheBee a răspuns:

Ai putea sa mananci cat mai multa paine, sa nu te duci dimineata la wc, sa nu bei apa cand te scoli ...sa mananci dulciuri big grin

| LauraLalii a răspuns:

Poi...ai putea sa nu`i askulti sau sa te mai ingrasi tu putin daca poti macar pana la vreo 53 de kg.Asta e parerea mea.