| Mariateodora31 a întrebat:

Am observat ca acuarelele pe baza de ulei nu se sterg de pe haine. Acestea pot fi folosite pentru a picta/ a desena modele pe tricourile veci? Ca acelea din tutorialele DIY?

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Buna.Uleiul din culoare se va intinde pe suprafata materialul aprox. 2 sau 3 pe langa culoare(consider ca folosesti ulei de in, care are o culoare destul de urata)dar poti folosi acrilice care sunt mult mai puternice ca intensitate a culorii si nu trec de pe material. Sper ca te-am ajutat happy

1 răspuns:
| Henriette1165 a răspuns:

Dac nu se sterg de pe haine poti incerca si aceasta experienta pe un tricou si vezi ce iese. happy