| ioana375 a întrebat:

Am ochii verzi si parul castaniu deschis. As dori sa ma vopsesc si nu stiu ce sa aleg intre blond si roscat. Ce culoare credeti ca m-ar avantaja mai bine? Si va rog sa-mi spuneti si o nuanta si marca de vopsea. Va multumesc.:*

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am o propunere pentru tine:te faci blonda(adica te decolorezi ori cu decolorant pudra ori cu vopsea blonda foarte deschisa cenusie), apoi te faci roscata cu nuantator si cu timpul se va spala roscatul si va ramane blondul.Asa ai ocazia sa te decizi cum iti place si cum iti sta mai bine, iar daca iti place roscatul continui cu roscatul.

| ioana375 explică (pentru Bondarel99):

Am fost deja cu nuantator roscat si mi-a placut, dar totusi as vrea sa incerc si blond, dar nu prea stiu cu ce nuante mi-ar sta bine...

| Bondarel99 a răspuns (pentru ioana375):

E complicat cu blondul pentru ca nu iti iese intotdeauna ce nuanta vrei tu si mai ales daca alegi un blond deschis(adica cu 4 tonuri mai deschis) te alegi cu niste nuante de portocaliu, dar poti corecta asta cu un sampon nuantator. Oricum poti incerca varianta mea pentru ca daca te faci din prima roscata nu mai poti scapa de el, nu o sa prinda nici blondul nici castaniul peste el.

| ReusxD a răspuns:

Parerea mea sa te vopsesti blonda + ca ochii verzi li se sta la blonde.

| BubbleWhitee a răspuns:

BLOND! Ochii verzi + păr blond=combinația de vis. Dacă ești mai albă la piele, cu atât mai bine.

| razvy1610 a răspuns:

Roscat parerea mea, important e sa iti placa tie.

| CarlaWadafac a răspuns:

Eu zic ca ar arata foarte bine blond cu ochii verzi. Si vopsea iti recomand de la syoss.