| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Am parul cu firul subtire.Ce ar trebui sa fac sa am parul cu mai mult volum, sa imi las parul meu sau sa ma vopsesc.Am fost tot timpul blonda, dar mi se rupe parul, de aceea as vrea sa imi las parul meu. Oare daca nu ma mai vopsesc nu sta parul si mai lipit de cap? Multumesc

Răspuns Câştigător
| DoroteeaH a răspuns:

Asta e foarte bine, mă bucur că am putut să îți dau un mic sfat, cu părul nevopsit

4 răspunsuri:
| DoroteeaH a răspuns:

Ăsta e motivul căderii părului, vopsirea!
Promit că atunci când îți vei lăsa părul cât mai natural, probabil ar face bine și niște balsam de păr, ideea e că o să ai un par vizibil sănătos și mai puternic.
Plus că blondul este o culoare drăguță, dc ai înlătura asta? Si eu am părul blond, știu că pentru că ne este mai ușor, avem tendinta de a vrea să ne vopsim...
So, nu vreau sa te mai plictisesc cu acest roman, dar, părul mentinut natural va fi si sănătos și des happy
Sper sa te ajute macar putin

| Ochialbastri99999999 explică (pentru DoroteeaH):

Multumesc.Ma dau tot timpul cu masca pentru par

| Paendeo12 a răspuns:

Poti incerca si masti naturale, cu ulei de ricin, vitamina A(eu am luat cu 8 lei o sticluta, de la farmacie), ulei de masline, miere, ulei de cocos(gasesti pe net idei de masti pentru orice tip de par si cum sa le combini mai bine ). Uleiul de ricin ajuta foarte mult. Nu recomand vopseaua, un par natural, e un par sanatos! Plus ca, vopseaua trebuie intretinuta periodic pentru un aspect impecabil.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Paendeo12):

Multumesc.O sa imi iau ulei de ricin