| rox_8767 a întrebat:

Am parul lung. ce as putea face sa nu-l mai tin prins in coada?

27 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ori te tunzi ori iti faci un coc sau ti-l impletesti.

| Farcas a răspuns:

Daca ai parul lung, considerate norocoasa. te poti impleti spic, adica sa rogi pe cineva sa te faca, arata super.si in plus poti sa si dormi noaptea asa, nu ti se desface nici dupa o saptamana.cand o sa te desfaci o sa ai parul cret, deci 2 iepuri dintr`o impuscatura.mai poti sa til prinzi in spate cu o clama dar nu tot.iei doar putin din spate si prinzi cu o agrafa care sa ti`l tina.sau pur si simplu poti sa il lasi desfacut, sa-l intinzi cu placa si sa iti pui ceva agrafe mai dragute in par.

| yadora a răspuns:

Cauta site-ul pentru coafuri cu parul lung ...sunt atatea modalitati de al prinde si de a fi in pas cu moda...eu il cocot in coada; sau in coc sau fie il impletesc in spic si apoi codita o bag sub ceafa si prins cu clama si e f sic... exista nnnposibilitati.

| alle529 a răspuns:

Poti sa ti`l lasi desfacut sa fie si el un pic liberhee hee, sa ti`l prinzi cu o clema in spate si sa-ti lasi cateva suvite in fata desfacute.sunt o gramada de trucuri.
~Sunt de acord cu yadorahappy

| Daiana_1737 a răspuns:

Nu cred ca ar fi o idee grozava sa il tunzi deoarece multe persoane isi doresc sa aiba un par lung si sanatos...
incearca :http://www.divahair.ro/coaforvirtual/

| deea_5245 a răspuns:

Pai dc trebuie neaparat sa-l tzii prins in coada? si eu parul pana aproape de mijloc si nu-l tin intideaunaprins decat cand sunt 40 grade afaralaughing ingijeste`l. trage`ti o coafura trasnet si`o sa arati mortalbig grin

| madie a răspuns:

Poti apela la bucle lejere cu ajutorul bigudiurilor, placii de indreptat, ondulatorului sau il poti purta impletit mai ales ca se si poarta.Ai multe solutii. ( http://suntfata.info/2009/05/17/3-coafuri-care-nu-se-demodeaza-niciodata-1/ vezi coafura lui Beyonce). Te pup!

| alinaandrei a răspuns:

Sa nu te tunzi in nici un caz.cauta pe site-uri coafuri. o fata e frumoasa cu parul lung si scurt dar e apreciati de bieti sa ai parul lung te face feminina

| sissy a răspuns:

Ai putea sa il incretesti impletindul sau sa-ti dai cu spuma inainte sa te usuci pe par, sal prinzi in 2 codite, sal ondulezi, sa-l impletesti(spic sau o coada sau doua), coc...multehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i dai drumul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu este sa-l tunzi sau sa ti l ti coc.Eu mi-l prind mereu in coada daca vrei sa vb mai multe despre par te rog baga acest id maria_ana212

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J eu il am foarte lung...m.am saturat d el.in fiecare zi vreau sa-mi fac cate ceva nou la par dar nu imi iese... j spic sa fac cum vreau uneaori nu imi iese...mai ales ca ma fac singura la par...ba chiar de ceva timp il impletesc 2 coditze pe care le inod si apoi l prind la spate cu agrafe ca si cum as avea par scurt...sau ma fac spic intr. o parte sunt multe modalitazi... dar cand ma enervez...imi prind o coada si punct...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceiasi intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa til prinzi spic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul tau nu trebuie sa te supere de loc. Daca daca nu iti place tundel da eu nu te-as spatui asta mai bine prindel in coada sau fa ceva care cu adevarat sa iti placa, cum ar fi prindeti o coada intr-o parte ca sa fi mai cul sau fa-ti coc sau lasa-l desfacut. FATI COC CA EU ASA IMI FAC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul la fete este mai frumos cind este lung, nu trebueste de frezat dar trebuie aranjat mai des de infrumusetat cu agrafe. Dar cel mai frumos lucru este ca la mai multe petreceri til poti prinde in ce mod doresti.Parul lung te arata mai feminina/...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa gasesti produse de par speciale pentru asta. Vei vedea ca va merge acest sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asceasi problema o am si eu si de obicei ma prind coada sau coc sil mai lasa din cand in cand desfacut simi iau putin par si mil prind pe o parte cu o clamita dar poti sati faci si bucle si nu neparat cu un odulator poti face asta seara inainte de culcare iti pui intr-un lighenusi putina apa iti lasi parul desfacut iti iei 5, 6 elastice depinde de cate ai nevoie siti prinzi parul in multe cocuri si ti le uzi cu apa e cam greu de dormit dar asta e iar dimineata cand te scoli iti desfaci parul si o sal ai ondulat si poti ca sati pui o cordeluta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asceasi problema o am si eu si de obicei ma prind coada sau coc sil mai lasa din cand in cand desfacut simi iau putin par si mil prind pe o parte cu o clamita dar poti sati faci si bucle si nu neparat cu un odulator poti face asta seara inainte de culcare iti pui intr-un lighenusi putina apa iti lasi paru desfacut iti iei 5,6 elastice depinde de cate ai nevoie siti prinzi paru in multe cocuri si ti le uzi cu apa e cam greu de dormit dar asta e iar dimineata cand te scoli iti desfaci parul si o sal ai ondulat si poti ca sati pui o cordeluta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosteste clema elastica te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti faci alete coafuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea e foarte binee ca te gandesti la partea cea mai speciala a unei femei sia anume parul. Si eu am parul lung si stiu sa ma mandresc cu el eu mil prind in doua codite si mi le dau in fata si ii super tare... sau cea mai simpla metoda ar fi sa til lasi dezlegat si sa-ti pui o pamblica.io imi pun roz sau negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te, ha ha ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu am parul lung si m-am saturat sa il tin tot timpul in coada

| el3ctronizenT a răspuns:

Tunde-l!
se poarta parul scurt q bretonbatting eyelashes la fete

| mariamaya08 a răspuns:

Ai putea sa ti-l impletesti in mai multe codite ( de exemplu: corn rows ) sau ai putea sa-ti faci un coc cu ace chinezesti din lemn ( sunt multe modele si f colorate ), iar acele le pui incrucisate. Sper ca te-am ajutat!

| doareu_6634 a răspuns:

Tinand cont ca e vara si e cald poti sa-ti faci doua cotitze spic pe piele si nu o sa-ti fie nici cald e o impletitura racoroasa si nici nu o sa mai ai parul prins in banala coada.si e chiar super coafura