| Jajajajaj a întrebat:

Am parul moale de tot și nu pot sa îmi fac absolut nicio freza.
Cum pot sa îmi fac parul mai țepos? PS:Sunt băiat

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gel de păr

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Evită balsamurile de păr.
Foloseste fixativ de calitate, ori cumperi o lotiune pentru întărirea părului
https://www.bloom85.ro/......arire.html

Ori, poti folosi... berea din market.

"Încălzește puțin berea și toarn-o cu grijă pe păr după ce te-ai spălat pe cap. Las-o să acționeze câteva minute și apoi clătește părul cu apă călduță. Dacă nu vrei ca părul să miroasă a bere până când se usucă, clătește-l apoi cu o infuzie de mușețel."

Răspuns utilizator avertizat
| Cksihja a răspuns:

Îl dai cu fixativ.

| PringAloe a răspuns:

Fixativ si feon, si eu dupa ce imi fac baie pe cap si ma usuc am parul lasat in jos ca o umbrela gen, ca sa mi-l indrept folosesc fixativ si feon, eu fac in felul urmator, pornesc feonul sa imi sufle parul in sus (tu daca vrei il directionezi cum vrei) si apoi in acelasi timp dau cu fixativ de la radacina in sus si imi sta drept, bineinteles daca cineva iti umbla prin par etc fixativul se va "rupe" si parul n-o sa mai stea drept, sau intr-o parte.