| Puff9222 a întrebat:

Am parul putin mai jos de umeri. Cam in cat timp mi-ar creste pana mai jos de sani cu vreun cm, 2? Si daca ati incercat uleiul de ricin, lotiunea regeneranta cu petroleum spuneti-mi daca v-au dat rezultate si cam in cat timp le-ati avut.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părul crește cu 1-2 cm pe lună. Uleiul de ricin ajută la creștere și fortifiere. La 2-3 luni vârfurile trebuie tăiate pentru că și asta ajută la creștere.
După ce aplici uleiul de ricin la nivelul pielii capului, te speli la 2 ore mai târziu cu șampon din gama Farmec și un balsam din aceeași gamă pe bază de tărâțe de grâu.
Rezultatele le vei observa după 3 luni!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| LifTwist a răspuns:

Buna si eu am parul la fel ca tine, doar ca eu il am pana la umeri, am incercat uleiul de ricin, dar nu se vad rezultatele asa de repede, doar peste o luna/doua se vor vedea, si parul creste greu iarna, iar primavara si vara creste mai repede din cauza calduri.

| puffika a răspuns:

Salut

Este un complex de vitamine de la spectrum arata cam asa ceva
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Doar ca este o cutie cu capac si este foarte bun.

Si este de recomndat sa il iei primavara cam prin marte-aprilie si sa bei multe lactate findca parul mananca calciu.Stiu ca o sa creasca fiindca am incercat eu si merge.

Nu-ti recomand tratamente, cel mai bine este sa-l lesi natural si sa nu-l usuci prea des cu uscatorul fiindca iti despica firele.

A si uitasem taie varfurile odata la 6 saptamani parul o sa se regenereze si cresterea o sa fie stimulata roag-o pe mama sau du-te la salon(vezi ca acolo ar lua prea mult din fir daca e mama stie ea ce sa faca)

Bye! Sper ca am fost de ajutor.

| Gugletizaa a răspuns:

Cum spune si Legiuitoarea, parul creste doar 1-2 cm pe luna. Eu mi-am preparat o solutie... o masca practic de par care mi-a accelerat cresterea parului. intr'un bol am pus un galbenus de ou, ulei de ricin dupa ochi...nu conteaza daca pui mult ulei, conteaza sa iti ajunga pe toata suprafata parului (in special la radacini), si cateva picaturi de lamaie. Eu aveam parul mai sus de umeri si in 2 luni aveam banchetul. Vroiam sa il am lung si in 2 luni mi-a crescut destul de mult.

sper sa-ti fie de foloshappy

| DoamnaN a răspuns:

Eu am folosit de la www.ProfesionalCosmetics.ro produsul pentru tratament al parului BC ( BONACURE) de la Schwarzkopf si vreau sa spun ca sunt foarte multumita ...inceraca`l si tu ...succes.