| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a întrebat:

Am parul șaten închis și as vrea sa știu dacă ma vopsesc cu syoss 13-0 (vopsea decoloranta), iese blond de la prima vopsire?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Aia nu e vopsea, e de fapt un decolorant care deschide 9 tonuri (scrie și pe cutie LIGHTENERS).
Dacă parul tău e saten închis NATURAL, va iesi un blond auriu destul de deschis. Dar vezi sa îți ajungă, adică dacă ai parul lung și des ai nevoie de 2-3 cutii.
Blondul poate avea tente de portocaliu, in cazul asta ia-ti un șampon nuanțator și se repara.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poate sa iasa blond de la vopsire, deoarece necesita decapare intai.

| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda explică (pentru Violleta2022):

M am vopsit și l a decolorat suficient, dar a 2 a zi m-am vopsit înapoi șaten pentru că arătam oribil.

| Maria209 a răspuns:

La mine efectul a fost puternic din prima(da am folosit acelaşi produs) dar a doua oară efectul a fost maxim